MojAndroid

Populárny online komunikátor WhatsApp, ktorý mimochodom patrí pod Facebook a využíva ho viac ako 1 miliarda ľudí po celom svete, prináša svojim fanúšikom dlho očakávanú funkciu. Aplikácia pre iOS a Android sa dočkala možnosti zdieľania dokumentov, a hoci to spoločnosť ešte oficiálne neoznámila, niekoľko používateľov na prítomnosť tejto funkcie už upozornilo v rôznych príspevkoch na internete. Priloženie dokumentu do správy je veľmi jednoduché – priamo v konverzácii stačí kliknúť na tlačidlo Pridať prílohu a zvoliť Dokument. Aktuálne však WhatsApp ponúka iba zdieľanie dokumentov vo formáte PDF.

Náš tip
WhatsApp prekonal hranicu 1 miliardy používateľov

Samotná funkcia je však veľmi obmedzená a okrem toho, že sa doteraz objavila iba percentu používateľov, nefunguje celý čas korektne. Dokumenty sa napríklad dajú zdieľať len z vybraných priečinkov zariadenia, nie z Google Drive. Keď sa vám však dokument podarí zdieľať, WhatsApp o ňom priamo v chate zverejní dôležité informácie – počet strán, veľkosť a typ. Posielané dokumenty sú navyše aj šifrované, takže sa nemusíte obávať ich odchytenia počas posielania a zneužitia. Posielanie dokumentov cez WhatsApp je jednou z najväčších a najpraktickejších aktualizácií za poslednú dobu a dúfame, že sa táto funkcia dostane ku všetkým používateľom pri najbližšej aktualizácii. Vidíte vo WhatsAppe možnosť zdieľania dokumentov už aj vy?

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: TechCrunch

3.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+