MojAndroid

WhatsApp koncom minulého roka predstavil novú aplikáciu pre počítače so systémom Windows, ktorá je momentálne dostupná v beta verzii. Tá teraz podľa portálu XDA-Developers dostáva jednu šikovnú funkciu.

Verzia 2.2206.1.0 aplikácie, ktorú môžete získať bezplatne cez Microsoft Store, obsahuje skratky pre pridávanie emodži do správ. Používanie smajlíkov bolo v aplikácii dostupné stále, no doposiaľ bolo nutné ich nájsť v menu s emodži alebo na virtuálnej klávesnici Windowsu. Teraz stačí do riadka, kde píšete správu, napísať dvojbodku a za ňu názov konkrétneho emodži. Môžete napríklad napísať „:hello“, čo je názov označujúci smajlíka mávajúcej ruky 👋, po čom sa nad textom zobrazí výber niekoľkých emodži.

WhatsApp pre Windows - skratky pre písanie smajlíkov
Skratky pre písanie smajlíkov | Zdroj: Xda-Developers.com

Táto funkcia je už nejaký čas dostupná v staršej desktopovej aplikácii služby, no v tejto modernej verzii chýbala. Je taktiež podobná skratkám pre písanie smajlíkov, ktoré už roky používajú iné platformy na četovanie, ako Slack alebo Discord.

Nová aplikácia WhatsApp pre Windows nedávno dostala aj iné vylepšenia

S predchádzajúcimi aktualizáciami WhatsApp do novej desktopovej aplikácie pridal napríklad podporu tmavého režimu či prehrávač hlasových správ. Taktiež pracuje na odstránení rôznych chýb.

Tím stojaci za četovacou platformou samozrejme nezabúda ani na mobilné aplikácie. V tomto roku stihol pridať emodži reakcie či vylepšiť funkcie v oblasti skupinových rozhovorov. Jednou nepríjemnou novinkou, ktorá už možno čoskoro príde, je ukončenie neobmedzeného zálohovania správ na Google Disk.

Náš tip
Meta zaplatí používateľom 90 miliónov dolárov za to, že ich sledovala cez tlačidlo Like

18.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+