MojAndroid

Aplikácia WhatsApp sa stala celosvetovo známym pomocníkom, poskytujúcim nielen priestor na posielanie správ, ale aj online stretnutí a rôznych diskusií. V novembri minulého roka sa aplikácii podarilo vylepšiť funkcie v oblasti skupín. Tie umožnili ešte väčšiu kontrolu vedúcim skupín a organizovanejšiu spoluprácu v skupinách. Portál AndroidPolice zverejnil informácie o novej vymoženosti s názvom “Community Home.”

Čo si pre nás WhatsApp pripravil tentokrát?

Informácie ohľadom novej beta verzie aplikácie hovoria o novinke, ktorá umožní zobrazovať všetky skupiny prepojené s konkrétnymi komunitami. Nová možnosť opäť uľahčí spravovanie skupín podľa rozdelenia do jednotlivých komunít. Určite sa v novej sekcii budú vyskytovať aj rozšírené nastavenia pre vedúcich skupiny, no zatiaľ nie je známe, čo všetko môžeme očakávať.

Je očividné, že sa stále pracuje na zlepšovaní tejto funkcie, no určite o zopár týždňov bude dostupná aj na vašom smartfóne. V aplikácii WhatsApp sa bežne stáva, že sa jednotliví používatelia priraďujú aj do viacerých skupín. Community Home je určený práve na vyriešenie týchto problémov. Mnohí dokonca študujú, či komunikujú na rôznych sedeniach a poradách.

WhatsApp-Community-Home
WhatsApp – Community Home | Zdroj: WhatsAppBetaInfo

Táto vymoženosť určite skvalitní používanie samotnej aplikácie práve priehľadnejším roztriedením skupín. Na rozdiel od bežných skupín, bude vedúcemu Community Home ponúknutá aj možnosť obmedzenia posielania správ od ostatných používateľov.

WhatsApp naďalej pokračuje s pridávaním podpory pre ďalšie cudzie jazyky. Tie prichádzajú s aktualizáciou beta verzie 2.22.4.1 pre operačný systém Android. Už teraz je v aplikácii dostupných vyše 40 celosvetových jazykov.

Aj keď sa možno zdá, že WhatsApp nevydáva aktualizácie tak často, ako konkurencia, tak už teraz je známe, aké zmeny si pre nás pripravuje. Vývojári už pracujú na tom, aby bolo možné preniesť históriu správ z Android smartfónu na iPhone.

Pripravujú sa taktiež aj nové nástroje na úpravu videí a fotiek a nové rozhranie pre hovory. Všetky pripravované funkcie sa už aktuálne testujú, no možno sa ich dočkáme už počas tohto roka.

Náš tip
Ako cez Gmail odoslať súbory, ktoré sú väčšie ako 25 MB?

25.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+