MojAndroid

Zálohovanie histórie konverzácií na Google Disk je jednou z najdôležitejších funkcií komunikačnej aplikácie WhatsApp. Málokto však vie, že konverzácie sa na Google Disku zálohujú bez limitu dát. Táto výhoda WhatsAppu by však mohla podľa portálu XDA-developers  čoskoro skončiť.

Koniec neobmedzeného zálohovania naznačujú nové nastavenia a časť kódu aplikácie

Zálohovanie konverzácií WhatsAppu príde používateľom vhod, keď sa prihlásia na novom zariadení alebo inej platforme. O to viac, keď prebieha na Google Disku bez obmedzenia dát a táto konverzácia sa nezapočítava do dátového limitu vášho Google účtu. Spolu s konverzáciami sa totiž zálohujú aj odoslané fotografie, videá alebo dokumenty. Vyzerá to však, že táto výhoda čoskoro skončí.

Nové nastavenia zálohovania v aplikácii WhatsApp | Zdroj: XDA-developers.com

Už pred nejakou dobou boli v aplikácii odhalené nové nastavenia pre zálohovanie, kde by sa zobrazovala veľkosť jednotlivých položiek. Tiež by sa v nich mala ponúknuť možnosť, čo sa má vlastne zálohovať a čo nie. Takéto nastavenie doteraz nedávalo zmysel, pretože vďaka dohode medzi WhatsAppom a Googlom sa záloha komunikácie  nezapočítava do celkového dátového limitu v Google Disku.

Dôvod teraz odhalili členovia komunity XDA, ktorým sa ho podarilo objaviť v časti kódu aplikácii. Z neho sa dá vyvodzovať, že takáto dohoda už nebude platiť a veľkosť zálohy ukrojí dáta z limitu vášho Google účtu. Zmena však asi nebude až tak drastická. S najväčšou pravdepodobnosťou dá Google každému používateľovi nejaký limit dát pre konverzácie zadarmo.

Používateľ bude môcť napríklad využiť pre zálohu konverzácii 2 GB navyše nad bežným limitom Google účtu. Ak bude mať záloha napríklad 4 GB, tak sa budú ďalšie 2 GB dát odpočítavať z celkového priestoru. Samozrejme tieto zmeny zatiaľ neboli potvrdené a musíme si počkať na oficiálne stanovisko Googlu alebo WhatsAppu.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Mobilonline: Z malej firmy medzi lídrov. Navštívili sme nové sídlo, nezabúda ani na životné prostredie
6.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+