MojAndroid

Výbuchy smartfónov sú pre výrobcov vždy zlou reklamou a asi najviac by o tom mohol rozprávať juhokórejský Samsung. Ten najnovší výbuch sa ale podľa českého portálu SvetAndroida.cz týka čínskej spoločnosti Xiaomi a smartfónu POCO X3.

POCO X3


Najslávnejším vybuchujúcim smartfónom je Samsung Galaxy Note 7

V minulosti sa objavilo viacero výbuchov rôznych typov smartfónov od rôznych výrobcov. Väčšinou za výbuch mohol používateľ neštandardným používaním alebo použitím neoriginálnej batérie respektíve nabíjačky. Výnimkou boli vzplanutia vlajkového smartfónu Samsung Galaxy Note 7 z roku 2016, ktoré zaznamenalo množstvo majiteľov len krátku dobu po jeho kúpe.

Samsung Galaxy Note 7 | Foto: Redakcia

Dôvodom vzplanutí Galaxy Note 7 bola konštrukčná chyba, ktorá zapríčinila zle odizolovanie tepla z batérie. Pretože sa týkala všetkých modelov na trhu, rozhodol sa juhokórejský gigant tento model úplne stiahnuť z trhu. Netreba dodávať, že ho to stalo miliardy dolárov. O pár mesiacov neskôr vydal upravenú verziu Samsung Galaxy Note FE v limitovanom počte.

POCO X3 vybuchol pri nabíjaní, výrobca chybu odmieta

Na najnovší prípad upozornil na svojom Twitteri indický vlastník smartfónu POCO X3 s menom Aryan Gupta. Ten tvrdí, že tento smartfón kúpil ešte v decembri minulého roka a doteraz s ním nemal problémy. Minulý týždeň 13. apríla ale začal jeho smartfón pri nabíjaní horieť, čo viedlo k explózií batérie a trvalému poškodeniu displeja.

Aryan Gupta svoje tvrdenie podložil aj fotografiami zhoreného smartfónu. Na nich je vidieť roztavená zadná časť zariadenia v mieste umiestnenia batérie a veľký otvor po výbuchu na pravom boku prístroja. V dôsledku neho sa poškodil aj displej, ktorý má na prednom skle viditeľné pavučinky vychádzajúce z miesta explózie.

Poco X3 NFC
POCO X3 | Foto: GizmoChina

Značka POCO situáciu podľa vlastných slov prešetrila, ale podľa jej zistení je vina na strane zákazníka. Po preskúmaní priložených fotografií tvrdí, že bola batéria poškodená a telefón bol vraj prepichnutý. Na základe toho potom explodovala. To však majiteľ POCO X3 popiera a je presvedčený že k požiaru došlo samovoľne.

Náš tip
Jeden z napredávanejších Samsung smartfónov dostal Android 11
20.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+