MojAndroid

Predaj upraveného modelu Samsung Galaxy Note 7 s názvom “Fan Edition” začal na juhokórejskom trhu už 7. júla. Samsung plánoval uviesť do predaja približne 400 000 upravených zariadení. Pre veľký záujem chce spoločnosť Samsung prestaviť upravený model aj v ďalších vybraných regiónoch a to neskôr v priebehu mesiaca júl.

Zatiaľ nie sú dostupné konkrétne predajné štatistiky

Dostupné štatistiky prinášajú informáciu, že pred uvedením upraveného modelu bolo v Južnej Kórei denne aktivovaných 15 000 mobilných zariadení. Po uvedení do predaja od 7. júla stúpla táto hodnota na 24 000 zariadení. Hoci mobilný operátori o presných predajných číslach mlčia, 60% nárast tejto hodnoty môže neoficiálne naznačovať, že sa smartfón v krajine predáva veľmi dobre.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition: Reinkarnácia s funkciami z Galaxy S8

Zdroj blízky Samsungu tvrdí, že upravený model môže byť v priebehu mesiaca dostupný aj na iných trhoch. Konkrétne krajiny nie sú známe, avšak očakáva sa predaj najmä na rozvojových trhoch.

Za špecifikácie sa rozhodne nemusí hanbiť

Podľa dostupných únikov bude smartfón Samsung Galaxy Note 7 Fan Edition určený pre ďalšie trhy vybavený menšou a upravenou batériou s kapacitou 3200 mAh. Na prednej strane chýba označenie spoločnosti Samsung.

Naopak nechýba Android Nougat a spolu s ním prostredie Samsung Experience, čiastočná podpora asistenta Bixby (bez špeciálneho Bixby tlačidla) a uvažovalo sa tiež o prítomnosti čipsetu Qualcomm Snapdragon 821 (na rozdiel od procesora Snapdragon 820 v pôvodnom Galaxy Note 7).

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8 nebude vôbec lacnou záležitosťou

Upravený smartfón vo verzii “Fan Edition”prichádza na juhokórejský trh s cenovkou v prepočte približne 608 dolárov (535 eur). Najviac sa zatiaľ darí farebným prevedeniam Black Onyx a Blue Coral. Za nimi nasledujú vyhotovenia Gold Titanium a Silver Platinum.

Zdroj: gizmochina

12.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+