MojAndroid

V Android Magazíne pre vás pravidelne vyberáme smartfóny v určitých cenových reláciách. V predošlých číslach sme si pre vás pripravili zariadenia s cenou do 250 EUR a do 400 EUR. Tentokrát sme si pre vás pripravili lacnejšie smartfóny, ktoré si môžu kúpiť napríklad aj študenti. Ich cena v internetových obchodoch nebude vyššia ako 150 EUR, pričom pôjde o zariadenia s rôznou veľkosťou displeja a rôznou hardvérovou výbavou. Veríme však, že si príde na svoje každý z vás.

tabulka smartfony1

Sony Xperia M2

Sony Xperia M2 je zariadením, ktoré sa na našom trhu predáva už viac ako rok. Ide o smartfón nižšej kategórie, ktorý poteší dobrým pomerom ceny a parametrov. Výkon tohto zariadenia a plynulosť systému sú prekvapivo dobré, ani pri spustení náročnejších aplikácií sme nepociťovali spomalenie či zasekávanie. Výbornou je tiež výdrž na jedno nabitie, kde Sony Xperia M2 exceluje aj vďaka šetriacim režimom výrobcu. Za priemerný môžeme označiť displej, konštrukciu náchylnú na škrabance či fotoaparát. Za cenu začínajúcu na hranici 135 EUR však ide o spoľahlivý smartfón strednej triedy, ktorý dobre vyzerá a priemernému používateľovi určite vystačí pri všetkých jeho aktivitách.

xperia-m2-aqua-hero-black-1240x840-525d2943a1a9e6c1505b0b59950fc516

Plusy

+ pomer ceny a výkonu

+ plynulý systém

+ rôzne farebné prevedenia

Mínusy

– zadná strana je náchylná na škrabance

– priemerná batéria a fotoaparát

– displej s menším rozlíšením a horšími pozorovacími uhlami

Náš tip
RECENZIA | Sony Xperia M2 – nástupca populárneho M-ka

Samsung Galaxy Ace 4 LTE

Podobné parametre ako Sony Xperia M2 ponúka aj smartfón Samsung Galaxy Ace 4 LTE. Ide o zástupcu nižšej triedy, kde sa snaží zaujať najmä podporou pre rýchle LTE siete. Od konkurencie sa toto zariadenie odlišuje aj dizajnom a špecifickým pruhom cez zadný kryt. V jeho výbave nechýba 4-jadrový procesor, 1 GB RAM či displej s uhlopriečkou 4,3”, ktorý má však na dnešnú dobu už malé rozlíšenie. Pre bežné potreby to ale bohato postačí. 5 Mpix zadný fotoaparát dnes patrí tiež do podpriemeru, no na zachytenie bežných momentiek by mohol byť tým správnym nástrojom. A čo cena? Tá sa pri tomto modeli začína na hodnote 110 EUR. Ak zoberieme do úvahy, že tento smartfón podporuje aj 4G siete, ide o férovú ponuku.

ace-4

Plusy

+ nízka cena

+ zaujímavý dizajn

+ podpora pre LTE

Mínusy

– displej

– fotoaparát

– menšia kapacita batérie

Acer Liquid Z520

Acer Liquid Z520 je šikovný smartfón, ktorý sa až na používateľskú nadstavbu od výrobcu Acer od ostatných veľmi nelíši. Vo svojej cenovej kategórii ponúka priemerne kvalitný displej, fotoaparát, výkon aj konštrukčné spracovanie. Výhodou je dostatočné dlhá výdrž na jedno nabitie, či už spomínaná nadstavba, ktorá ponúka viaceré funkcie a doplnky. Ako pozitívum hodnotíme aj prítomnosť 2 GB operačnej pamäte, 16 GB vnútorného úložiska a hmotnosť iba 118 gramov. Cena tohto zariadenia sa v slovenských e-shopoch začína na sume 110 EUR, čo je v pomere k parametrom tohto smartfónu naozaj prijateľná čiastka.

acer liquid Z520

Plusy

+ nadstavba systému

+ 2 GB RAM

+ veľký displej

+ dobrá výdrž batérie

Mínusy

– plastová konštrukcia

– nižšie rozlíšenie displeja

Náš tip
RECENZIA | Acer Liquid Z520

Lenovo A6000

Smartfón Lenovo A6000 je vzhľadom na jeho cenu veľmi šikovným zariadením. Ponúka dobrý pomer ceny a výkonu. Za svoje peniaze dostanete smartfón so štíhlym telom a dobre spracovaným rozhraním. Za výhodu možno označiť aj podporu pre LTE siete, HD rozlíšenie 5-palcového displeja či batériu s kapacitou 2300 mAh. Podobne ako u predchádzajúcich modelov, aj v tomto zariadení sa nachádza 4-jadrový procesor Snapdragon, ktorý v tomto prípade dopĺňa 1 GB RAM. Cena tohto zariadenia sa v slovenských e-shopoch začína na 140 eurách.

Lenovo A6000 recenzia-1

Plusy

+ HD displej

+ podpora pre LTE

+ výdrž batérie

+ prepracovaná nadstavba

Mínusy

– fotoaparát

– chýbajúce podsvietenie softvérových tlačidiel

Náš tip
RECENZIA | Lenovo A6000: Dual SIM s LTE za slušný peniaz

Xiaomi Redmi 2

Zástupca čínskej spoločnosti Xiaomi – model Redmi 2 – si zachováva niekoľko rovnakých vlastností ako jeho predchodca. Nájdeme tu rovnaký 4,7-palcový displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, no čo sa výkonu týka, smartfón dostal tentokrát vylepšený štvorjadrový čip Qualcomm Snapdragon 410 so 64-bitovou architektúrou. Xiaomi Redmi 2 je ďalej vybavený 8 Mpx hlavným fotoaparátom, 2 Mpx predným snímačom, 1 GB pamäte RAM a vnútornou kapacitou o veľkosti 8 GB. Záujemcov určite poteší aj podpora pre 2 SIM karty či cena, ktorá sa začína na sume 140 EUR.

redmi-2a-710x419

Plusy

+ HD displej

+ kvalita fotoaparátu

+ batéria s podporou rýchleho nabíjania

+ dual SIM

Mínusy

– hrúbka konštrukcie takmer 1 cm

Coolpad Porto

Coolpad Porto je obyčajný smartfón s bežnou výbavou, ktorá ničím neprekvapí ani neurazí. Za hlavnú výhodu považujeme dizajn a pohodlné držanie v jednej ruke. Displej je priemernej kvality, čo platí aj o výkone a výdrži. Poteší prítomnosť 4G modulu. Fotoaparát patrí k priemeru, no v tejto oblasti ho predbiehajú viaceré zariadenia v podobnej cenovej kategórii. Coolpad Porto je jeden z mnohých smartfónov, ktorý neurazí výbavou, má zaujímavú cenu a vyniká svojou konštrukciou a dizajnom.

CoolPad_Porto_recenzia-3

Plusy

+ dizajn

+ nízka hmotnosť

+ konštrukčné vyhotovenie

+ prítomnosť 4G a IR vysielač

+ výdrž batérie dva dni

Mínusy

– slabšia hardvérová výbava

Náš tip
RECENZIA | Coolpad Porto (E560)

android-magazin-4-titulka

Tento článok nájdete v štvrtom čísle časopisu Android Magazín

5.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+