MojAndroid

Určite ste si všimli najnovší “fenomén” Facebooku – video Year In Review – ktoré má slúžiť na rekapituláciu roku 2014 pomocou vašich najdôležitejších príspevkov a fotografií na tejto sociálnej sieti. Hoci ide o kreatívny nápad, nie je dotiahnutý do detailov. Dôkazom je napríklad dizajnér Eric Meyer, ktorému Facebook v tomto videu ukazuje fotku jeho zosnulej dcérky s konfetami a zábavným pozadím. Hláška: “Eric, here’s what your year looked like!” mu spôsobila nepríjemné pocity a nevie, ako sa má videa zbaviť.

“Video “Year in Review” sa stále zobrazuje na mojej nástenke, rotujú v ňom zábavné pozadia a motívy, a aj keď je vlastne akousi oslavou smrti mojej dcérky, neviem, ako to mám zastaviť. Áno, existuje kontextové menu, kde sa video dá ukryť, no povedzme si to na rovinu – koľko ľudí o tejto možnosti nevie? Viac, než si dokážete predstaviť, ” povedal pri tejto príležitosti Meyer.

Eric verejne vyhlásil, že podobné automatické nástroje sú určené iba pre “šťastných a ideálnych ľudí s bezproblémovým životom”. Hoci ide o automatický nástroj, jeho kód píšu ľudia a tí by mali myslieť aj na takéto situácie. Nezaujato ale musíme dodať, že Facebook vám video umožní pred zdieľaním ešte upraviť a fotografie, ktoré v ňom nechcete, môžete vymeniť za iné. Musíme ale uznať, že v podobnom videu by fotografia zosnulého blízkeho nepotešila ani nás. Keď už Facebook dokáže tak dokonale cieliť reklamy, mal by vedieť rozoznať aj pozitívne príspevky od negatívnych.

Zdroj: Engadget

27.12.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+