MojAndroid

Funkciu MirrorLink sme vám vo videu predstavili už dávnejšie v súvislosti s novým Volkswagenom Passat. Teraz sa však pozrieme na jej malý-veľký update. MirrorLink totiž prišiel s podporou navigácie Sygic, čím získal viacero nových funkcionalít.

MirrorLink poskytuje výhodu pre vodiča v ovládaní. To znamená, že po prepojení cez USB kábel sa vám informácie zo smartfónu zobrazujú na displeji auta. Rôzne smartfóny majú i rôzne prevedenie, no v zásade ide o väčšie a pohodlnejšie prevedenie vášho smartfónu na displej. Vodič je teda menej odvádzaný od pozornosti počas jazdy.

Sygic_mirrorlink

MirrorLink nám však teraz prináša už aj možnosť využívať navigáciu Sygic. Aplikácia Sygic Car Navigation získala v minulosti certifikát MirrorLink OEM a teraz je na svete jedinou navigačnou aplikáciou s certifikátom MirrorLink Drive. Využívať sa dá zatiaľ v Európe a Severnej Amerike.

Sygic_Mirrorlink_3

Keďže ovládací panel navigácie v podstate nahrádza smartfón, voľbu aplikácií už robíme na ňom. Po spustení aplikácie Sygic vo verzii pre MirrorLink sa nám na displeji už navigácia zobrazuje v trošku odlišnom dizajne – je to z toho dôvodu, že výrobca prostredie sprehľadnil a tlačidlá zväčšil. Celé to má vo výsledku pre vodiča pôsobiť bezpečnejšie.

Sygic_mirrorlink_2

Najväčšiu časť displeja zaberá zobrazenie mapy. Ďalej sú tu ešte prehľadne usporiadané viaceré ukazovatele ako ETA, teda čas odhadovaného príchodu (estimate time of arrival), samozrejme rôzne výstrahy súvisiace s podmienkami na cestách, zdržaním, obchádzkami a podobne. Pracuje sa s dvoma hlavnými tlačidlami, teda Hľadať  a Ponuka. V “Hľadať” nájdete Body záujmu, Pumpy, Adresy, konkrétnu adresu, Zaujímavý bod na ceste, Parkovisko, GPS. V “Ponuke” sú Obľúbené trasy, určite sa zíde aj cesta Domov, ale nájdete tu aj Históriu, či dokonca SOS. To je výborné, keď sa vám prihodí nečakaná situácia na ceste, väčšinou bohužiaľ nepríjemná, táto funkcia vám pomôže zobraziť najbližšiu lekáreň, nemocnicu, policajnú stanicu, pumpu a dokáže vás sem odnavigovať.

Spomínané funkcie od Sygicu budú k dispozícii vo všetkých modeloch, ktoré podporujú MirrorLink. Sygic je zároveň prvou navigáciou, ktorá tieto funkcie prepája s MirrorLinkom.

Sygic_mirrorlink_hud_3

MirrorLink však nie je jedinou zaujímavosťou, s ktorou sa pri Sygicu stretneme. Okrem toho, že sa táto navigácia môže premietať vďaka káblovému prepojeniu na displej rádia, môže sa vám tiež premietať na čelné sklo. Toto riešenie sa nazýva Head Up displej, alebo skrátene HUD.

Head up je funkcia, ktorá sa nám vyroluje z bočnej ponuky v aplikácii Sygic Car Navigation. Najskôr si ju síce musíte kúpiť, ale keď už ju raz máte, spraví vám veľmi dobrú službu. Princípom je, že sa vám premieta obraz z displeja smartfónu na predné sklo auta. Nejde len o to, aby ste vyzerali ako v stíhačke, ide o vašu bezpečnost. Nemuste skratka otacat hlavu smerom k navigacii ci k telefonu a všetko máte pred sebou.

Sygic_mirrorlink_hud_2

Po spustení Head up sa prepne režim z klasickej mapky na akoby základnejší spôsob prevedenia, máme tu len šípku aktuálneho smerovania, aktuálnu rýchlosť, maximálnu povolenú rýchlosť či počet kilometrov zostávajúcich do cieľa. Obraz treba po ťuknutí na displej prepnúť do zrkadlovej polohy, pretože sa vám bude premietat na sklo – a vy ho musíte vidieť správne :) Pod smartfón odporúčame dať nejakú nanopodložku, alebo niečo podobné, pretože stačí, aby ste raz trochu silnejšie zabrzdili a mobil sa vám zošmykne. Odraz v skle je síce vidno počas celého dňa, no úprimne treba povedať, že najlepšie navigáciu vidíte v noci. Nastavenie displeja prebieha jednoducho tak, že telefón si posuniete do nejakej vyhovujúcej vzdialenosti, logicky, čim je ďalej, tým je obraz väčší.

O ďalších updatoch ohľadom Sygicu vás budeme priebežne informovať.

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+