MojAndroid

Spoločnosť Samsung minulý týždeň oficiálne predstavila sériu tohtoročných vlajkových smartfónov Samsung Galaxy S24. Okrem miernych hardvérových vylepšení dostali nové modely aj významné softvérové vylepšenie – funkcie umelej inteligencie Galaxy AI. Podľa portálu AndroidPolice sa ich dočkajú aj staršie modely. Bude ich však žalostne málo.

Ktoré Galaxy zariadenia dostanú Galaxy AI?

Galaxy AI je v podstate balík rôznych nástrojov využívajúcich prvky umelej inteligencie (AI). Patria medzi nich Circle to Search, Live Translate, Note Assist, Photo Assist a ďalšie nástroje. Nové vlajkové smartfony navyše sľubujú 7 rokov aktualizácií softvéru, takže sa dá očakávať, že počet týchto nástrojov sa v budúcnosti rozrastie.

Samsung Galaxy S23 FE
Funkcie Galaxy AI by mal dostať aj Samsung Galaxy S23 FE

Na minulotýždňovej tlačovej konferencii zároveň spoločnosť Samsung potvrdila že vybrané staršie zariadenia dostanú balík Galaxy AI prostredníctvom softvérových aktualizácií. Malo by ísť konkrétne o sériu smartfónov Galaxy S23, Galaxy S23 FE, Galaxy Z Flip5, Galaxy Z Fold5 a tablety Galaxy Tab S9. A to už niekedy v prvej polovici tohto roka.

Veľa používateľov však dúfalo, že rovnakú aktualizáciu dostane aj dva roky stará vlajková séria Galaxy S22. V rozhovore pre portálu TechRadar však vedúci zákazníckeho oddelenia spoločnosti Samsung Patrick Chomet tvrdí, že sa tak nestane. Žiadne zo zariadení uvedených na trh v roku 2022 podľa jeho slov balík Galaxy AI nedostane. Aký je dôvod?

Galaxy S22 vraj nemá dostatok výkonu. Nie je to však pravda

Dôvodom má byť to, že spoločnosť Samsung chce poskytovať nástroje Galaxy AI plynulé a k tomu je potrebný aj odpovedajúci výkon. Toto odvodnenie však veľmi nesedí, pretože Samsung Galaxy S22 používa rovnakú čipovú sadu Exynos 2200 ako Galaxy S23 FE, ktorý aktualizáciu dostane.

Samsung Galaxy s22 aktualizacia
Aktualizácia pre Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Je tak možné, že výrobca svoje rozhodnutie ešte časom prehodnotí a podpora pre sériu Galaxy S22 sa nakoniec objaví. Je tiež potrebné poznamenať, že funkcie umelej inteligencie Galaxy AI pre Samsung Galaxy S24 sú bezplatné len do konca roku 2025. Následne bude vyžadované predplatné, ktorého cena zatiaľ nebola potvrdená.

Náš tip
Apple prináša lepšie odmeny pre hudobníkov. Podporiť chce špecifický formát
25.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+