MojAndroid

Chatbot ChatGPT rozpútal v technologických spoločnostiach trend aplikovať prvky strojového učenia (AI) všade, kde je to možné – či už ide o softvér alebo hardvér. Už dlhšie je známe, že aj vlajková séria Samsung Galaxy S24 dostane vlastného chatbota a portál AndroidAuthority teraz prezradil aj ďalšie jej nové AI funkcie.

Preklady hovorov pomocou AI zatiaľ len v dvoch jazykoch

Úniky napovedajú, že séria Galaxy S24 dostane funkciu prekladu telefónnych hovorov AI Live Translate, ktorá by mala využívať prvky strojového učenia (AI). Spočiatku bude podporovať len angličtinu a španielčinu a neskôr pridá aj kórejčinu a japončinu. Slováci tak novinku v prípade prekladu svojej rodnej reči veľmi nevyužijú.

Funkcia bude dostupná aj pri telefonovaní so smartfónmi iných výrobcov, nemusia obe strany vlastniť zariadenie Samsung Galaxy S24.

Unikli aj ďalšie funkcie generatívnej AI, ktoré by však mohli vyžadovať aktívne internetové pripojenie a Samsung účet. Samsung tak bude na spracovanie využívať cloud a menej sa bude spoliehať na riešenie algoritmov v samotnom zariadení.

Niektoré z funkcií budú však efektívnejšie pracovať až na pokročilejšom hardvéri najvyššieho modelu Galaxy S24 Ultra. Naznačil to únik zverejnený leakerom s výstižnou prezývkou Arséne Lupin.

Samsung Galaxy S23 Ultra - 1

Samsung Galaxy S23 Ultra

AI funkcie budú účinnejšie s Galaxy S24 Ultra

Napríklad funkcia Nightography Zoom vylepší priblíženie fotoaparátom aj pri slabšom osvetlení, ale v prípade Galaxy S24 Ultra to bude vďaka väčšiemu optickému zoomu detailnejšie. Funkcia High Resolution pridá detaily a ostrosť, no v prípade 200 MP fotoaparátu Galaxy S24 Ultra ešte výraznejšie než v prípade 50 MP fotoaparátov nižších modelov.

Samsung Galaxy S24
Údajná podoba Samsungu Galaxy S24 Ultra | Zdroj: imgur

AI funkcia Screen Display zase zabezpečí, že vyfotené fotografie uvidíte vonku bez žmúrenia alebo hľadania tieňa. A pred spaním uľavíte očiam správnym nastavením jasu vďaka režimu Eye Comfort Shield. Bez ohľadu na to, kde ste, jasne uvidíte to, čo potrebujete vidieť. Funkcia prispôsobí obraz podľa toho, či prezeráte fotografie, čítate text, streamujete film alebo hráte mobilné hry.

Náš tip
Oppo predstavil dizajn novej luxusnej série Find X7
2.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+