MojAndroid

Samsung predstavil novú sériu vlajkových lodí medzi smartfónmi, Galaxy S24. Dlho sa o nej špekulovalo, viedli sa dialógy o jej fotoaparáte či procesore – no témou, ktorá zatienila všetky ostatné, bola aplikácia umelej inteligencie do softvérovej výbavy smartfónu. V tejto chvíli vám však vieme predstaviť definitívne parametre zariadenia Samsung Galaxy S24, ktoré predstavuje vstupnú bránu do sveta týchto vymožeností.

V prípade použitia umelej inteligencie ide o prelomový krok zo strany Samsungu. Nejde o žiadneho “pioniera” v podobe jednej aplikácie, ale výrobca prichádza priamo s celou plejádou možností jej využitia. AI uľahčuje komunikáciu pomocou inteligentného prekladania textov a hovorov a rovnako tak rozširuje možnosti vyhľadávania, vďaka ktorému môžu používatelia objavovať okolitý svet úplne inak ako doteraz. Pomáha aj ako asistent pre poznámky, či pri úprave fotografií.

Samsung Galaxy S24 prekladač

Úplne bez problémov sa môžete rozprávať s osobami, s ktorými vzájomne neovládate tú istú reč. O všetko sa postará funkcia Live Translate, obojsmerný hlasový a textový prekladač hovorov v reálnom čase. Ten funguje priamo v telefónnej aplikácii, navyše nie je potrebné, aby partner na druhej strane hovoru mal telefón Samsung. Celý proces môže prebehnúť len vo vašom telefóne, vrátane prekladu vašich slov pre osobu na druhej strane hovoru.

Séria Samsung S24
Séria Samsung Galaxy S24

Pri jazde vo vozidle určite oceníte nové AI funkcie systému Android Auto – ten dokáže napríklad automaticky zhrnúť prichádzajúce správy a navrhnúť vhodné odpovede či iné reakcie (napr. je možné poslať predpokladaný čas príchodu, takže môžete komunikovať a zároveň venovať plnú pozornosť riadeniu).

Ak idete na stretnutie a potrebujete z neho spracovať zápis, už nemusíte pracne zapisovať každú poznámku. Priamo po zvukovom zaznamenaní stretnutia vám opäť pomôže Váš smartfón s umelou inteligenciou a s prevodom hlasu na text. Vďaka nej je možné prepisovať záznamy, sumarizovať ich obsah, či dokonca aj prekladať (a to v rámci jedného textu aj z viacerých jazykov).

Samsung Galaxy S24: umelá inteligencia nielen pre textové a hlasové služby

Komunikácia však nie je jedinou oblasťou kde Samsung ukazuje svoj pohľad ako bude vyzerať budúcnosť. AI vám prostredníctvom funkcie Circle to Search with Google prináša nový spôsob, akým dokážete na internete zisťovať informácie – stačí dlho stlačiť domovské tlačidlo a na displeji môžete čokoľvek zakrúžkovať, zadať k tomu otázku a vyhľadávač vám prinesie na odpovede v spojitosti s objektom na obrázku – napríklad otváracie hodiny danej galérie, či koľko stojí vstupné.

Séria Samsung S24
Séria Samsung Galaxy S24 – nie je fialová ako fialová

Umelá inteligencia vám pomôže aj pri úprave snímkov. Grafické nástroje s Galaxy AI ich umožnia jednoducho upravovať – jednou z nich je napríklad jednoduchý presun, či úplné odstránenie nechcených objektov na obrázku. Galaxy S24 napríklad dokáže odstrániť aj odlesky v skle, ktoré sú častokrát neželanou súčasťou záberov z lietadla či mrakodrapov.

Samsung Galaxy S24 fotoaparát

Zadná strana smartfónu hostí tri fotoaparáty. Hlavný snímač má rozlíšenie 50 MP a uhol záberu 85˚. Komu by to nepostačovalo, má k dispozícii aj 12 MP ultra-širokouhlý snímač so 120-stupňovým uhlom záberu.

V prípade potreby však nájdete aj 10 MP teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením a uhlom záberu 36˚.

Samsung S24
Samsung Galaxy S24

Predný “selfie” fotoaparát disponuje rozlíšením 10 MP.

Samsung prináša nový fotografický systém Quad Tele, ktorý vďaka technológii Adaptive Pixel Sensor sľubuje, že kvalita snímok s 2x, 3x, 5x a 10x zväčšením úplne zodpovedá štandardnému optickému zoomu.

Výkon a procesor

Dlho diskutovanou témou bolo, či nový Galaxy S24 príde s čipsetom Snapdragon alebo Exynos. Výsledok je, že v prípade základného modelu S24 pre európsky trh výrobca siahol po jednotke Exynos 2400. Kto si potrpí na Snapdragon 8 Gen 3, musí ísť cestou voľby najvyššieho modelu Samsung Galaxy S24 Ultra.

Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Predchodca Samsung Galaxy S23

Nový model sa kombinuje výhradne s 8 GB RAM. Zákazníci však budú mať na výber z dvoch veľkostí úložiska. Základná verzia ponúka 128 GB pamäť, zároveň s ňou prichádza aj s 256 GB úložiskom.

Batéria a nabíjanie

Jedným z vylepšení oproti predošlej generácii Samsung Galaxy S23 je navýšenie kapacity batérie o 100 mAh. Pre Samsung Galaxy S24 sa totiž dodáva batéria s kapacitou 4 000 mAh.

Pri káblovom nabíjaní je podporovaný výkon 25 W, čo má podľa výrobcu zabezpečiť nabitie batérie na 50 % za približne 30 minút. Sieťová nabíjačka aj dátový kábel sa predávajú samostatne. Model podporuje bezdrôtové nabíjanie Fast Wireless Charging 2.0 aj reverzné nabíjanie Wireless PowerShare, ktoré umožňuje nabíjať vybrané príslušenstvo a smartfóny.

Séria Samsung S24 - Príslušenstvo
Séria Samsung Galaxy S24 – Príslušenstvo

Nový Galaxy S24 už od prvého dňa prichádza so systémom Android 14 s používateľským rozhraním One UI 6.1. Zároveň Samsung sľubuje pre zariadenie aj 7-ročnú podporu aktualizácii.

Samsung Galaxy S24 parametre

Rozmery
 • 70,6 x 147 x 7,6 mm
Hmotnosť
 • 168 gramov
Odolnosť
 • IP68
Displej
 • 6,2“ FHD+ (15,7 cm)
 • Dynamic AMOLED 2X
 • Obnovovacia frekvencia Super Smooth 120 Hz (1~120 Hz)
 • Funkcia Vision Booster
Procesor
 • Exynos 2400
Operačná pamäť
 • 8 GB
Vnútorný ukladací priestor
 • 128 GB / 256 GB
Operačný systém
 • Android 14
 • One UI 6.1
Fotoaparáty
 • Ultraširoký fotoaparát 12 MP, f2,2, uhol záberu 120˚
 • Širokouhlý fotoaparát 50 MP, f1,8, uhol záberu 85˚
 • Teleobjektív 10 MP, 3x optický Zoom, f2,4, uhol záberu 36˚
 • Predný fotoaparát 10 MP, f2,2, uhol záberu 80˚
Batéria a nabíjanie
 • 4000 mAh
 • 25 W káblové nabíjanie, až 50 % za cca 30 min
 • Bezdrôtové nabíjanie Fast Wireless Charging 2.0
 • Reverzné nabíjanie Wireless PowerShare
Konektivita
 • 5G, LTE, Wi-Fi 6E, Wi-Fi Direct Bluetooth v 5.3
Cena
 • Od 899 eur

Samsung Galaxy S24 cena a dostupnosť

Nový Galaxy sa na Slovensku začne predávať od 31. januára 2024. Avšak počas dvoch týždňov od oficiálneho predstavenia bude prebiehať špeciálna akcia, kedy sa modely nového radu Galaxy S24 dajú zakúpiť za zvýhodnenú cenu.

A to v prípade modelu Samsung Galaxy S24 to znamená, že pri predobjednávke od 17. 1. do 30.1. 2024 (vrátane) získate verziu s 256 GB vnútornej pamäte za cenu modelu s nižšou kapacitou 128 GB. Cez aplikáciu Samsung Members je možné využiť aj výkupný bonus vo výške až 100 € pri odpredaji starého zariadenia.

 • cena Samsung Galaxy S24 128 GB – štandardná cena 899 €
 • cena Samsung Galaxy S24 256 GB – štandardná cena 959 € (v predpredaji za 899 €)
 • dostupné farby: čierna, sivá, fialová, žltá, zelená Jade Green, oranžová Sandstone Orange, modrá Saphire Blue (niektoré farby budú dostupné len cez oficiálne predajné kanály výrobcu)

Konkurencia

Konkurenciou pre novinku Samsung Galaxy S24 bude napríklad smartfón Xiaomi 14Google Pixel 8Nothing Phone (2)HONOR Magic6, OnePlus 12 či iPhone 15.

17.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+