MojAndroid

Už vieme, že séria Samsung Galaxy S24 príde opäť v dvoch konfiguráciách s rozličnými čipmi určenými pre odlišné regióny. V Európe bude k dispozícii verzia s podomácky vyrobeným čipom Exynos 2400 a na iných trhoch, predovšetkým v Spojených štátoch, sa bude predávať prevedenie s čipsetom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Na internete sa objavili benchmarky edície, ktorá bude v predaji u nás. Výsledky zverejnené webom Android Central vyzerajú veľmi sľubne.

Samsung Galaxy S24 sa bude u nás predávať s čipom Exynos 2400

Čipsety Exynos boli v porovnaní s alternatívnymi Snapdragonmi menej výkonné a energeticky náročnejšie. Menší rozdiel bol viditeľný aj v kvalite fotografií kvôli implementácii odlišnej jednotky pre spracovanie obrázkov. Nová verzia Exynos 2400 však sľubuje vysoký potenciál podľa výsledného skóre z benchmarkovej aplikácie Geekbench 6. V teste single-core vykázal 2193 bodov a test multi-core potom 6895 bodov. To značí, že nový podomácky vyrobený čip je relatívne schopný vyrovnať sa Snapdragonu v oblasti hrubého výkonu.

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 pre porovnanie skóroval v single-core teste 2297 bodov a v multi-core zas 7104 bodov. To však ešte nič neznamená a budeme si musieť počkať na reálne testy. Je potrebné zistiť, ako je na tom optimalizácia či energetická efektivita.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra

Predchodcom čipu Exynos 2400 bol Exynos 2200. Samsung sa rozhodol preskočiť vydanie verzie s označením 2300 a nakoniec vydal Snapdragon verziu pre všetky trhy. Dôvodom boli s najväčšou pravdepodobnosťou spomínané nedokonalosti vlastných čipov. Výrobca tak mal k dispozícii o rok dlhšie obdobie na vývoj a optimalizáciu svojho čipsetu. Dúfame, že sa táto iterácia už konečne vydarí a medzi jednotlivými verziami už nebudú markantnejšie rozdiely.

Konkurencia

Konkurenciou pre pripravovaný modelový rad Samsung Galaxy S24 bude napríklad séria Xiaomi 14, Google Pixel 8 Pro, Nothing Phone (2), HONOR Magic5 Pro, Huawei P60 Pro, OnePlus 12 či iPhone 15 Pro / Pro Max.

Google Pixel 8 Pro
Google Pixel 8 Pro

Náš tip
Xiaomi 14 Ultra odhalený: Nové zábery ukazujú, čo môžeme očakávať
8.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+