MojAndroid

Xiaomi sa pomaly chystá na predstavenie svojho najvybavenejšieho smartfónu pre rok 2024. Séria Xiaomi 14 už oficiálne uvedená bola, avšak zatiaľ sa predáva len na domácom čínskom trhu. Poznáme už modely Xiaomi 14 a 14 Pro, avšak špičkový Ultra býva už tradične predstavený trochu neskôr.

Z ruky a v ochrannom kryte

Ak sa pozrieme na predchodcu, tak ten sa, bohužiaľ, na náš trh nedostal. Globálny variant síce existuje a je ho možné oficiálne kúpiť v Európe, no na Slovensku nie. Objednať si samozrejme môžete Xiaomi 13 Ultra (a bude to možné aj pri 14 Ultra) z Číny za lepšiu cenu, no pripraviť sa musíte na to, že prídete o podporu frekvencií B20 pre 4G, ktoré naši operátori využívajú na pokrytie menej husto osídlených oblastí. Vráťme sa ale späť k Xiaomi 14 Ultra.

Viac o Xiaomi 14 Ultra na MôjAndroid.sk:

O tomto pripravovanom smartfóne toho vieme už pomerne veľa, no teraz sa exkluzívne objavili fotografie, ktoré ho zachytávajú priamo “z ruky.” Na tému upozornil portál Gizmochina. Zábery, ktoré sa objavili, však zariadenie neukazujú v jeho plnej kráse, keďže sa nachádza v (pravdepodobne originálnom) ochrannom kryte.

Dizajnovo už tradične vytŕča najmä oblasť fotoaparátu, ktorý bude opäť jedným z najdôležitejších prvkov novinky. Na jeho pravej spodnej strane si môžete všimnúť napríklad výrazný periskopický objektív. Všeobecne očakávame dizajn veľmi podobný aktuálnemu Xiaomi 13 Ultra.

Špičkové parametre

Čo sa týka parametrov fotoaparátu, zariadenie by malo dostať 50-megapixelový hlavný fotoaparát (Sony LYT 900) s optickou stabilizáciou obrazu a variabilnou clonou. Tú už ponúka aj aktuálny model. Ďalšie snímače dostanú tiež rozlíšenie 50 megapixelov, chýbať nebude teleobjektív, periskopický objektív a ultra-širokouhlý objektív.

Zmena by mohla nastať aj v materiáloch, z ktorých bude Xiaomi 14 Ultra vyrobený. Rám by tentokrát mohol byť titánový, no informácia ešte potvrdená nie je. Prítomná by mala byť satelitná komunikácia, batéria s kapacitou 5 180 mAh či rýchle nabíjanie s výkonom 90 W. Samozrejmosťou bude aj bezdrôtové nabíjanie. Očakávame, že zariadenie bude oficiálne predstavené v apríli tohto roka.

Náš tip
Skladacie smartfóny od Samsungu pravdepodobne dostanú novú technológiu
8.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+