MojAndroid

Je tomu už nejaký ten rok, kedy Samsung predstavil svoje prvé skladacie modely smartfónov. Od tej doby prešli tieto zariadenia každoročným vývojom a vždy v lete spoločnosť predstavila najnovšie modely. Teraz sa začína odhaľovať nová technológia, ktorú by mali dostať smartfóny Galaxy Z Fold6 a Z Flip6 už v tomto roku. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Nová technológia nesie názov Ironflex a Samsung si ju nechal patentovať v KIPRIS, alebo teda Kórejskom Centre Intelektuálneho Vlastníctva. Stalo sa tak len pred dvoma dňami, a zároveň celkom blízko pred predstavením novej vlajkovej série S24. V informáciách tohto patentu sa systém opisuje ako „skladací panel OLED displeja“ pre produkty zahŕňajúce nielen „skladacie smartfóny“ , ale aj „skladacie tabletové počítače“ a „skladací nositeľný monitor“.

samsung patent
Registrácia patentu | Zdroj: Sammobile

Samsung tak robí každý rok niečo preto, aby jeho najnovší model dostal tie najlepšie technológie a udržal si postavenie na tomto trhu. Z jeho koláča mu začínajú výraznejšie ukrajovať aj ďalší výrobcovia, ako napríklad OPPO či Honor. Tí predstavili veľmi zaujímavé novinky v poslednom roku a určite sa nechystajú končiť ani v tom terajšom.

Čo technológia prinesie?

Čo konkrétne spomínaný Ironflex prinesie zatiaľ špecifikovať nedokážeme, no odhaduje sa, že pôjde o pevnejšiu a bezpečnejšiu technológiu zatvárania zariadení. Práve tá bola často terčom ostrej kritiky, pretože nespĺňala požiadavky zákazníkov a často sa kazila. Pri poslednej generácii skladačiek Samsung použil vylepšený pánt, ktorý tieto problémy aspoň nateraz zažehnal.

Galaxy Z Flip5 Z Fold5 a Z Flip5
Galaxy Z Flip5 Z Fold5 a Z Flip5

To, že sme sa túto správu dozvedeli teraz predznamenáva, že technológia príde už v nadchádzajúcej generácii. Momentálne sme však bližšie eventu s predstavením modelov triedy S24, a dokonca aj predstaveniu smartfónov strednej triedy s označením A.

Náš tip
Samsung pripravuje nové nabíjacie technológie pre Galaxy zariadenia
5.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+