MojAndroid

Napriek množstvu streamovacích služieb, ktoré sa v posledných rokoch objavili, zostalo veľa Slovákov pri bezplatnom sťahovaní filmov a seriálov z torrentov a rôznych internetových úložísk. Najčastejšou možnosťou je české cloudové úložisko Ulož.to. Bohužiaľ, táto možnosť podľa vyjadrenia samotnej služby od budúceho mesiaca skončí.

Ulož.to reaguje na európsku legislatívu DSA

Od 1.decembra má totiž dôjsť k výrazným zmenám vo fungovaní tohto cloudového úložiska v reakcii na prichádzajúcu európsku legislatívu DSA. DSA stanovuje pravidlá a povinnosti pre digitálne služby, ktoré fungujú ako sprostredkovatelia a prepájajú používateľov s digitálnym obsahom. Ide o služby  poskytujúce sieťovú infraštruktúru, webhosting až po online platformy, ako sú sociálne siete alebo internetové trhovisko.

Uloz.to
Zdroj: Uloz.to

Legislatíva má za cieľ zaistiť správne fungovanie jednotného trhu, bojovať proti škodlivému obsahu a aj chrániť duševné vlastníctvo. Hlavná zmena bude v prípade Ulož.to jednoduchá a pre mnohých zásadná. Používatelia Ulož.to totiž budú môcť už  sťahovať iba súbory, ktoré si na toto úložisko sami nahrali. Súbory nebude možné zdieľať verejnosti ani adresne prostredníctvom odkazu.

Používatelia môžu po 1. decembri zrušiť predplatné

Nebude sa tak môcť diať to, že jeden používateľ nahrá nelegálne na úložisko film a druhí používatelia si ho od neho stiahnu. Používatelia sa samozrejme nemusia báť, že by prišli o svoje vlastné súbory. Všetko na cloudovom úložisku zostáva, obsah bude však prístupný iba tým používateľom, ktorí ho na úložisko nahrali. Služba zároveň zároveň myslela aj na používateľov, ktorým dlhodobo poskytuje viaceré výhody v rámci predplatného.

Pokiaľ po zavedení  nových podmienok už nebudú mať platiaci používatelia o službu záujem, môžu svoje účty ukončiť, alebo previesť na bezplatnú verziu. Služba im v takom prípade vráti zvyšné predplatné alebo kredity. Zo služby sa tak stane iba alternatíva Dropboxu alebo Google One. Popularita služby však súvisela s možnosťou vyhľadať a stiahnuť obsah nahraný inými používateľmi, čo boli väčšinou filmy a seriály v českom a slovenskom dabingu. A táto možnosť teraz končí.

Uloz.to Disk
Uloz.to Disk
Price: Free
  • Uloz.to Disk Screenshot
  • Uloz.to Disk Screenshot
  • Uloz.to Disk Screenshot
  • Uloz.to Disk Screenshot
  • Uloz.to Disk Screenshot
Náš tip
Najlepšie Xiaomi smartfóny v roku 2023, ktoré si môžete kúpiť na Slovensku
28.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+