MojAndroid

Google pred dvomi rokmi predstavil službu Google One, prostredníctvom ktorej ponúka mesačné tarify s rôznymi kapacitami úložiska pre služby Disk Google, Gmail a Fotky Google. Jedným programom sú teda zastrešené všetky služby ukladajúce súbory a k tomu Google pridáva aj nejaké tie benefity.

Spoločnosť aktuálne informuje, že systém pre automatické zálohovanie obsahu zo smartfónov a nový súborový manažér z Google One budú bezplatne dostupné všetkým majiteľom klasického konta Google. Bez toho aby mali aktívne predplatné, respektíve členstvo, v Google One.

Inak povedané, ak používate staré dobré konto Google s bezplatným 15 GB úložiskom, získate prístup k novým funkciám. Budete si však musieť stiahnuť aplikáciu Google One, ktorá je dostupná pre Android a čoskoro ju dostane aj iOS. Práve cez ňu následne môžete využívať spomínané duo funkcií.

Zálohovanie smartfónu týmto spôsobom môže byť zaujímavé preto, že z jedného miesta úplne zadarmo a prehľadne dokážete skopírovať všetok obsah svojho smartónu, vrátame multimédií v pôvodnej kvalite. Podľa všetkého ide o komplexnejšiu možnosť, než je tá, ktorú máme k dispozícii štandardne.

Ak by vám náhodou bezplatných 15 GB nestačilo, Google veľmi jednoducho umožňuje prejsť na niektorý z platených tarifov svojej služby Google One. Bezplatným sprístupnením časti z toho, čo služba ponúka si vlastne vytvára šancu na získanie platiacich klientov. Začnete na 15 GB, tie zrazu už nebudú stačiť, a tak si zaplatíte…

Rozdiel medzi Google Drive a Google One

Disk Google je služba úložiska. Google One je tarifa predplatného, ktorá vám poskytuje väčšie úložisko (viac priestoru), ktoré môžete používať v Disku Google, Gmaile a Fotkách Google.

Google One vám navyše poskytuje aj ďalšie výhody a členstvo môžete zdieľať s rodinou. Ide teda o predplatné, cez ktoré sa dá získať viac priestoru pre ukladanie dát.

Google One
Google One
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google One Screenshot
  • Google One Screenshot
  • Google One Screenshot
  • Google One Screenshot
  • Google One Screenshot
  • Google One Screenshot
Náš tip
Google One: K dispozícii sú nové plány predplatného aj na Slovensku
31.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+