MojAndroid

Za posledné roky bol prudko a zároveň nenávratne zrýchlený technologický vývoj a jeho jednotlivé zložky. Futuristický sen minulosti, že by sme niekedy mohli nosiť malé počítače na ruke je dnes už realitou a voláme to chytré hodinky, alebo aj smartwatch. A práve tie zaznamenali za posledný rok veľký nárast popularity.

Vyše desať percent Američanov má smartwatch

Chytré hodinky a fitness náramky sú naozaj pozoruhodný trend. Ľudia sú posadnutí tým, že si sledujú, koľko krokov za deň urobili, alebo sú natoľko leniví vytiahnuť mobil z vrecka, že notifikácie riešia priamo cez hodinky. Tento zaujímavý paradox ale priniesol mnohým výrobcom za posledný kalendárny rok nemalé zisky.

Výsledkom je fakt, že až 16 % dospelých Američanov nosí na svojej ruke práve smartwatch. Od roku 2017 vzrástol trh s nimi o 51 percent. Medziročne vzrástli aj predaje na jednotku, a to až o celých 61 percent. Chytré hodinky sa predávajú ako teplé rožky a nezdá sa, že by sa blížil ich úpadok.

Chytré hodinky nám v mnohom uľahčujú život, preto sa stali tak obľúbenými
Chytré hodinky nám v mnohom uľahčujú život, preto sa stali tak obľúbenými

Niektorí ťažia z trendov, iní zostávajú v ústraní

Najväčší podiel na trhu s chytrými hodinkami má Apple, Samsung a Fitbit. Môže za to hlavne príchod nových a nových funkcií, ktoré sa týkajú hlavne zdravia. Úprimne, nezdravá a zlá životospráva dohnala mnohých ľudí k tomu, že si so strachom merajú hodinkami tep a tlak. Nové vymoženosti sa tak pre výrobcov stávajú priam zlatým dolom zisku.

Trh so smartwatch však necháva niektorých gigantov aj v ústraní. Tam sa ocitol hlavne Google a Amazon. Zatiaľ, čo sú chytré hodinky od Google takmer v nedohľadne, Amazon ani žiadne neplánuje. Používate chytré hodinky vy? Ak nie, kúpili by ste si ich? Napíšte nám o tom do diskusie pod článkom.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Mobvoi predstavilo chytré hodinky TicWatch S2 a E2, lákajú na vodeodolnosť a pekný dizajn
Náš tip
Spoločnosť Fitbit predala milión kusov chytrých hodiniek Versa
Náš tip
Predaj chytrých hodiniek zaznamenal oproti minulému roku vysoký nárast
19.2.2019
Zdroj: Android Authority

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+