MojAndroid

Spoločnosť Fitbit neodštartovala svoje pôsobenie na trhu chytrých hodiniek tak, ako to očakávala. Ionic ani zďaleka nesplnili očakávania. Stretli sa s nechválitebnými recenziami a predajné čísla takisto nedosiahli vytúžené hodnoty. Po predstavení modelu Versa v marci tohto roka sa však Fitbit konečne dopracoval k peknému výsledku.

Náš tip
Fitbit Ionic: Prvé inteligentné hodinky Fitbit oficiálne predstavené!

Fitbit s chytrými hodinkami veľa skúsenosti nemá

Nie je to tak dávno, čo výrobca Fitbit predstavil chytré hodinky menom Ionic. Po skúsenostiach s najrôznejším fitness príslušenstvom tak zakúsil aj svet smartwatch. Ionic však nevykazovali očakávané výsledky po tom, čo boli predstavené v auguste minulého roka.

Model Ionic nenaplnil očakávania
Model Ionic nenaplnil očakávania výrobcu a ten tak priviedol na svet nový model

Hoci Fitbit Ionic disponoval tými najrôznejšími funkciami pre športovcov, aplikáciami a dokonca aj vlastným operačným systémom, nepredávali sa podľa očakávaní výrobcu. Ten sa tak rozhodol priniesť niečo lepšie a dostupnejšie.

Náš tip
Fitbit Blaze: Fitness hodinky so štýlom | CES 2016

Fitbit Versa sú dostupnejšie a ľahšie

Fitbit, ktorý sa roky venoval iba výrobe a predaju rôzneho fitness príslušenstva, sa rozhodol po neúspechu modelu Ionic predstaviť chytré hodinky Fitbit Versa.

Náš tip
Fitbit predstavil najľahšie smart hodinky Versa a smart náramok pre deti Ace

Náš tip
Fitbit Alta HR: Najužší fitness náramok na svete

Versa disponujú hliníkovým telom, ktoré je štíhle a ľahké. Hodinky tak používateľ neucíti cez deň ani v noci. Lákadlom je aj štýlové príslušenstvo, ktoré môže hodinky zladiť s oblečením, alebo len lepšie sadne k niektorej z aktivít. Podporujú aj aplikáciu pre rodičov na sledovanie ich detí a fungujú na operačnom systéme Fitbit OS 2.0.

Chytré hodinky Versa prinášajú naozaj veľké množstvo funkcií
Chytré hodinky Versa prinášajú naozaj veľké množstvo funkcií

Milión vyvezených kusov od marca

Od predstavenia v marci tohto roka už ubehol nejaký ten čas. Zamestnanci spoločnosti Fitbit môžu byť potešení, pretože model Versa dosiahol zaujímavú hranicu milión vyvezených kusov. Cena sa oproti menej slávnym Ionic znížila o 100 dolárov, takže hodinky teraz možno získať za 199 dolárov. Zdá sa, že aj toto pomohlo firme dostať sa k pekným údajom z predajných tabuliek.

6.6.2018
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+