MojAndroid

O chytrých hodinkách sa toho vo svete technológií nerozpráva veľa. Rozruch pravidelne narobí Samsung, alebo Huawei. Teraz je však dôvod na oslavu, pretože záujem o ne výrazne vzrástol. Okrem Apple za to môže aj jeden výrobca, ktorý sa na túto hrdú pozíciu vypracoval postupne od nuly – Fitbit a jeho model Versa.

Celkovo až o 4 milióny kusov viacej

V treťom kvartáli roka 2018 zaznamenal pomerne prirodzene najlepšie výsledky Apple. Vďaka patrí novým Apple Watch Series 4. Oveľa väčšiu chválu si však zaslúži spoločnosť Fitbit. O tej ste dosť možno ešte ani nepočuli, no za posledný rok toho stihla naozaj dosť. Prestala sa totiž sústrediť len na fitness náramky.

V Q3 2017 Fitbit podľa grafu predal 0 chytrých hodiniek a jeho podiel celosvetovo tvoril 0%. Na základe štatistík ohľadom Q3 2018 však už hovoríme o obrovskom náraste. Fitbit to dotiahol na druhé miesto s 1,5 miliónmi kusov. Celosvetovo ide až o 15% predaných chytrých hodiniek. Najväčšiu zásluhu na tom nesie model Versa.

chytré hodinky q3 2018

67% nárast, no nie všetkým sa darilo rovnako

V porovnaní s tretím kvartálom minulého roka je na tom dobre hlavne Apple a Fitbit. Nie všetci sa ale môžu pochváliť niekoľkonásobným nárastom predajných čísel. Napríklad taký Garmin. Q3 2017 mu priniesol 600 tisíc predaných smartwatch, obdobie medzi júlom a septembrom tohto roka to zdvihlo “len” o 200 tisíc. Percentuálny podiel ale klesol o 2%.

Samsungu sa pomerne dobre darilo, predalo za kvartál o pol milióna kusov chytrých hodiniek viacej, než za ten minuloročný. S percentami stihol zamiešať Fitbit a kórejský gigant si tak polepšil o 1%.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Spoločnosť Fitbit predala milión kusov chytrých hodiniek Versa
Náš tip
Fitbit predstavil najľahšie smart hodinky Versa a smart náramok pre deti Ace
4.11.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+