MojAndroid

Spoločnosť Fitbit predstavuje niekoľko nových modelov z radu smart hodiniek. Jedným z nich sú najľahšie hodinky za veľmi dostupnú cenu – Fitbit Versa. Tieto hodinky v sebe spájajú moderný dizajn, funkcie pre zdravie a kondíciu, a taktiež výdrž batérie až 4 dni (a viac) na jedno nabitie.

Najľahšie hodinky Fitbit Versa

Sú veľmi pohodlné, odolné a všestranné hodinky na celodenné, ale aj celonočné nosenie. Ultra štíhle puzdro hodiniek je vyrobené z eloxovaného hliníka a má mierne zúžený a šikmý tvar, aby sa všetko vošlo na malé aj veľké zápästie. Fitbit Versa je možné doplniť o štýlové príslušenstvo, ktorým sa vzhľadovo možno prispôsobiť k rôznym outfitom či aktivitám.

Hodinky ponúkajú rad funkcií, ktoré používateľom pomôžu so správou celého dňa a s rýchlym prehľadom potrebných informácií. Napríklad ide o klasické upozornenia a oznámenia aplikácií zo smartfónu. Používatelia Androidu teraz majú možnosť využiť prednastavené rýchle odpovede. Hodinky podporujú širokú škálu rôznych mobilných platforiem. Priamo v hodinkách môžete mať uloženú hudbu a môžete ju počúvať bez nutnosti použitia smartfónu spolu s bluetooth slúchadlami. Veľmi zaujímavou je aplikácia Parent, ktorá pomáha rodičom s kontrolou ich dieťaťa.

Fitbit Versa vstupujú do predaja s vynoveným operačným systémom Fitbit OS 2.0 za predpredajnú cenu 199€.

Monitorovanie zdravia pre ženy

Spoločnosť Fitbit taktiež predstavila monitorovanie zdravia pre ženy, aby porozumeli svojmu menštruačnému cyklu a celkovému zdraviu. Podľa prieskumov až 80% žien nevie, koľko fáz má ich cyklus alebo nie sú schopné určiť jeho približnú dĺžku. Preto všetky ženy staršie ako 13 rokov využívajúce Fitbit aplikáciu budú môcť mať svoj cyklus pod kontrolou. Budú si môcť zaznamenávať svoje symptómy a detaily, na základe ktorých budú pre ne dostupné dynamické predpovede cyklu, ktoré budú postupom času presnejšie a chytrejšie v závislosti na častejšom zadávaní informácií. Taktiež sa štatistiky o cykle prepoja s inými ako napríklad aktivita, spánok a hmotnosť, čo bude viesť k lepšej správe činnosti a spánku počas mesiaca. Aplikácia Fitbit samozrejme ponúka aj mnohé ďalšie zaujímavé funkcionality.

Smart náramok pre deti – Fitbit Ace

Spoločnosť Fitbit predstavila aj Fitbit Ace, čo je smart náramok pre monitorovanie aktivity, inšpiráciu na cvičenie, motiváciu celej rodiny k zdravým návykom a pomoc pre boj s klesajúcou úrovňou pohybu u detí. Náramok je navrhnutý pre deti od 8 rokov a automaticky zaznamenáva kroky, aktívne minúty, či spánok. Poskytuje až 5 dní výdrže na jedno nabitie a nastaviteľné remienky v dvoch sýtych farbách. Naviac vďaka novému rodinnému účtu môžu mať rodičia pod kontrolou svoje deti a tiež to, s kým sa v rámci aplikácie Fitbit spoja, aby ochránili ich súkromie.

Fitbit Ace je možné predobjednať za cenu 99€ s dostupnosťou v druhom kvartáli roku 2018.

14.3.2018
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+