MojAndroid

Postupom času sa technológie v smartfónoch vylepšujú a model, ktorý bol minulý mesiac vlajkovou loďou už mohol byť na prvej priečke v rebríčku výkonu nahradený. Čerstvo zverejnený rebríček benchmarku AnTuTu zbiera údaje o výkonnosti smartfónov a pretvára ich do grafu, ktorý zobrazuje zoznam najvýkonnejších vlajkových lodí a zariadení strednej triedy za mesiac apríl.

Na úvod je treba pripomenúť, že skóre jednotlivých smartfónov je spriemerované zo vzorky viac ako tisíc zariadení. Jedná sa o skóre vypočítané na báze AnTuTu Benchmark V8

TOP 10 vlajkových lodí podľa skóre v Antutu


antutu vlajkove

Na prvom mieste sa v rebríčku s prehľadom umiestnil smartfón Xiaomi Mi 10 Pro so skóre 593 769 bodov. Mi 10 Pro disponuje rovnakým čipsetom Snapdragon 865 ako OnePlus 8 Pro, ktorý sa umiestnil na druhom mieste so skóre 582 697.

Tretie miesto patrí modelu Xiaomi Mi 10, ktorý získal približne o 60 000 bodov viac ako Samsung S20 Ultra v 5G verzi. Na piatom mieste je Samsung S20+, ktorý predbehol ROG Phone 2 so Snapdragonom 855 Plus o necelých 10 000 bodov.

TOP 10 smartfónov strednej triedy podľa skóre v Antutu

antutu stredna trieda

Medzi smartfónmi strednej triedy dominuje v apríli Huawei Nova 7i so skóre 308 853 a čipsetom Kirin 810, ktorému sekunduje 6 GB RAM. Pod ním s rozdielom približne 18 000 bodov sa umiestnil Redmi Note 8 Pro, ktorý rebríčku dominoval už niekoľko mesiacov. Za ním tesne v závese realme 6 s procesorom MediaTek Helio G90T a realme 6 Pro so Snapdragonom 720G.

Zvyšné smartfóny sú poháňané procesormi Snapdragon. Zaujímavým faktom je,  že zariadenia s čipsetom 720G porazili v benchmarku zariadenia s novším Snapdarognom 730G. V závislosti od označení Qualcommu sa vyššie číslo rovná väčšiemu výkonu, no teraz to tak nie je. Snapdragon 720G je na tom podľa skóre výrazne lepšie ako 730G.

Podľa informácií na webe antutu.com je dôvodom frekvencia čipsetu Snapdragon 720G. Tá je od Snapdragonu 730G o 0,1 GHz vyššia. Výhodou tohto nepatrného rozdielu je to, že výkon zariadenia so Snapdragonom 720G o niečo lepší, takže je zrejmé, že niekedy nedokážeme posúdiť výkonnosť produktov Qualcommu tak, že sa jednoducho pozrieme na čísla produktov, ale je lepšie pozrieť sa práve na parametre.

Apríl ako podarený mesiac

Celkovo sa apríl celkom podaril. Do rebríčka AnTuTu pribudli nové zariadenia, ktoré mali za následok presúvanie modelov z jednej priečky na druhú. Dôležitým faktom hodným povšimnutia je to, že v rebríčku vlajkových lodí dominujú 5G smartfóny a rebríčku strednej triedy žiaľ len tie s podporou 4G. Je ťažké povedať, prečo tomu tak je. Myslíme si, že to potrvá to dovtedy, kým sa na celosvetovom trhu neobjavia dostupnejšie smartfóny s 5G podporou.

 

Náš tip
Qualcomm Snapdragon 865 porazil v benchmarku Apple A13
2.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+