MojAndroid

Na začiatku minulého roka sa spoločnosť Xiaomi odhodlala k zaujímavému kroku. Smartfóny radu Redmi začala vydávať ako samostatnú značku. V priebehu roka pod ňou predstavila viacero modelov rôznych cenových kategórií a jedným z najobľúbenejších sa stal Redmi Note 8 Pro. Práve jeho fotoaparát teraz prešiel odborným testom portálu DxOMark. Ako dopadol?

Dobrá expozícia, ale limitovaný dynamický rozsah

Redmi Note 8 Pro bol prvým smartfónom so 64-megapixelovým fotoaparátom na trhu. Svetelnosť hlavného snímača je f/1.9. Dopĺňajú ho 8-megapixelový širokouhlý snímač, 2-megapixelový hĺbkový a makro snímač. V teste DxOMark získal s touto konfiguráciou celkové skóre 84 bodov. Za fotografie to bolo 87 bodov. Portál pochválil hlavne rýchle a presné automatické ostrenie za dobrého svetla, decentnú expozíciu za slabšieho svetla, dobrú cieľovú expozíciu pri použití blesku a dobrú izoláciu subjektu pri bokeh efekte. Mínusom bol napríklad limitovaný dynamický rozsah a strata detailov pri zoome alebo v interiéroch.

Za video si fotoaparát Redmi Note 8 Pro vyslúžil 78 bodov. Portál ocenil hlavne dobrú stabilizáciu pri statických záberoch, dobrú cieľovú expozíciu pri jasnom svetle a v interiéroch alebo príjemné farby v exteriéroch. Mínusom je limitovaný dynamický rozsah, oscilácie expozície v interiéroch a exteriéroch, šum za každých podmienok alebo problém s automatickým zaostrovaním pri slabých svetelných podmienkach.

Komu môže konkurovať fotoaparát Redmi Note 8 Pro?

Redmi Note 8 Pro svojím hodnotením nemôže ani zďaleka konkurovať vlajkovým lodiam na prvých priečkach DxOMark. Má ale rovnaké celkové skóre ako Motorola One Zoom, ktorá prišla na trh zhruba v rovnakom čase. Dokonca sa mu podarilo prekonať populárne smartfóny Nokia 7.2 a Samsung Galaxy A50, ktoré získali celkové skóre 85 bodov.

Náš tip
Motorola razr v ponuke operátorov: Kde ju bude možné kúpiť?
31.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+