MojAndroid

Hoci Huawei nie je práve v ideálnej pozícii, tento po celom svete známy výrobca nezaháľa a naďalej usilovne pracuje. Najnovšie sme sa vďaka tomu dočkali ohlásenia procesora Kirin 810. Ten je určený pre smartfóny vyššej strednej triedy, ktoré budú môcť využiť jeho vysoký výkon, ako aj nízku energetickú náročnosť.

8 jadier a umelá inteligencia

Tento čipset je totiž, rovnako ako jeho vybavenejší súrodenec Kirin 980, vyrábaný 7 nm výrobným procesom. Huawei sa tak ohlásením tejto novinky stáva prvou spoločnosťou na svete, ktorá týmto pokrokovým procesom vyrába dva rôzne čipy. HiSilicon Kirin 810 je zložený z ôsmych jadier, ktoré sú rozdelené do dvoch clusterov. Ten hlavný obsahuje šesť Cortex-A55 jadier, zatiaľ čo ten druhý obsahuje dve výkonnejšie jadrá Cortex-A76.

Menej výkonné jadrá s taktom 1,88 GHz míňajú nižšie množstvo energie a budú zabezpečovať drvivú väčšinu procesov. Tie výkonnejšie s taktom 2,27 GHz sa zase aktivujú až pri náročnejších operáciách, a to napríklad pri hraní graficky náročných hier. Pri hraní sa však čipset bude spoliehať aj na grafický akcelerátor Mali-G52 a pomôže mu aj technológia Game+. Tá je určená na vylepšenie herných vlastností. Kirin 810 je ďalej vybavený aj novou architektúrou sieťového procesora s názvom Huawei DaVinci. Tá ešte väčšmi znižuje spotrebu energie a je prepojená s umelou inteligenciou.

Toto prepojenie je navyše ešte inteligentnejšie ako je tomu v prípade konkurenčných procesorov Snapdragon 730 a Snapdragon 855. Umelá inteligencia sa postupom času učí jednotlivé procesy, ktoré následnej optimalizuje a tým opätovne znižuje spotrebu. K tomuto všetkému je 810-tka vybavená aj lepším spracovaním obrazu. To prinesie ďalšie vylepšenia v oblasti nočnej fotografie. Prvým smartfónom, ktorý je týmto procesorom vybavený, je dnes odhalený Huawei Nova 5.

21.6.2019
Zdroj: Gizmochina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+