MojAndroid

Vlajkový smartfón OnePlus 8 Pro bol predstavený v apríli a okamžite zaujal výbornými parametrami a funkciami. Jednú zaujímavú funkciu ale výrobca na jeho prezentácií a bola odhalená až neskôr. Fotoaparát smartfónu totiž umožňuje čiastočne vidieť cez oblečenie človeka. Podľa portálu GSMarena sa teraz výrobca rozhodol túto kontroverznú funkciu deaktivovať.

OnePlus 8 Pro vidí cez objekty
OnePlus 8 Pro vidí ovládač skoro ako priesvitný.

Röntgen v smartfóne? S OnePlus 8 Pro je to možné

Fotoaparát novinky obsahuje fotochromatický filter, ktorý využívajú napríklad okuliare s nočným videním. Vďaka infračervenej technológii je vidieť ako röntgen cez objekty z tenkého plastu. Napríklad cez plastové diaľkové ovládače, pri ktorých sú viditeľné ich vnútornosti ako keby mali priesvitný kryt. Dokonca je možné čiastočne vidieť aj cez tenké tričko. Takáto funkcia okamžite vyvolala diskusiu o morálnych otázkach. Ako sa teraz zdá, tak výrobca sa rozhodol reagovať.

Fotochromatický filter dočasne deaktivovaný

OnePlus sa rozhodlo deaktivovať fotochromatický filter, ktorý využíva IR snímač smartfónu. Následne už nebude vidieť cez tenké objekty. Pôvodne mala byť deaktivácia určená len pre čínsky trh. Momentálne ale začala distribúcia aktualizácie, ktorá fotochromatický filter deaktivuje aj u medzinárodnej verzie smartfónu.

Aktualizácia má označenie Oxygen OS 10.5.9.IN11AA a veľkosť 157 MB. V zozname zmien aktualizácie je ale napísané, že funkcia sa vráti späť v priebehu júna. Čo to znamená, výrobca neupresnil. Je ale možne, že funkciu upraví tak, aby nemohla byť zneužívaná k nemorálnym činnostiam. A čo vy? Využili ste niekedy funkciu fotochromatického filtra u vášho OnePlus 8 Pro?

Náš tip
Google odstránil milióny negatívnych recenzií služby TikTok v Google Play
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+