MojAndroid

Vlajkový smartfón OnePlus 8 Pro bol predstavený v apríli a okamžite zaujal výbornými parametrami a funkciami. Jednú zaujímavú funkciu ale výrobca na jeho prezentácií a bola odhalená až neskôr. Fotoaparát smartfónu totiž umožňuje čiastočne vidieť cez oblečenie človeka. Podľa portálu GSMarena sa teraz výrobca rozhodol túto kontroverznú funkciu deaktivovať.

OnePlus 8 Pro vidí cez objekty
OnePlus 8 Pro vidí ovládač skoro ako priesvitný.

Röntgen v smartfóne? S OnePlus 8 Pro je to možné

Fotoaparát novinky obsahuje fotochromatický filter, ktorý využívajú napríklad okuliare s nočným videním. Vďaka infračervenej technológii je vidieť ako röntgen cez objekty z tenkého plastu. Napríklad cez plastové diaľkové ovládače, pri ktorých sú viditeľné ich vnútornosti ako keby mali priesvitný kryt. Dokonca je možné čiastočne vidieť aj cez tenké tričko. Takáto funkcia okamžite vyvolala diskusiu o morálnych otázkach. Ako sa teraz zdá, tak výrobca sa rozhodol reagovať.

Fotochromatický filter dočasne deaktivovaný

OnePlus sa rozhodlo deaktivovať fotochromatický filter, ktorý využíva IR snímač smartfónu. Následne už nebude vidieť cez tenké objekty. Pôvodne mala byť deaktivácia určená len pre čínsky trh. Momentálne ale začala distribúcia aktualizácie, ktorá fotochromatický filter deaktivuje aj u medzinárodnej verzie smartfónu.

Aktualizácia má označenie Oxygen OS 10.5.9.IN11AA a veľkosť 157 MB. V zozname zmien aktualizácie je ale napísané, že funkcia sa vráti späť v priebehu júna. Čo to znamená, výrobca neupresnil. Je ale možne, že funkciu upraví tak, aby nemohla byť zneužívaná k nemorálnym činnostiam. A čo vy? Využili ste niekedy funkciu fotochromatického filtra u vášho OnePlus 8 Pro?

Náš tip
Google odstránil milióny negatívnych recenzií služby TikTok v Google Play
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
31.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • eMKejx

  Nikde som nevidel obrazok zosnimanej osoby ze by jej bolo vidiet pod oblecenie…

  • Mr. Clones
   • eMKejx

    dakujem, ale ziadne “nahe” zenske :D

    • Mr. Clones

     Ak chces vidiet nahe zenske, tak na to su ine stranky. Pytal si obrazok zosnimanej osoby, aby bolo vidiet pod oblecenie a to ti to video jasne ukazalo :-D

     • eMKejx

      Nudaaa, uz rozumiem preco to aktualizaciou blokuju :D

 • František

  Vážený pán redaktor.
  Použil ste slovné spojenie “v apríly”. Rád by som Vás upozornil na hrubú gramatickú chybu, ktorej ste sa týmto dopustil. V slovenskom jazyku sa má daný výraz správne písať “v apríli”.

  • Milan Menšík

   Správne, ďakujeme za upozornenie

  • Jhsoftserv Johnny

   Máte pravdu, ale chyby robí každý a Vy konkrétne takisto, píšete “použil ste…” a rovnako “…ste sa týmto dopustil.” V oboch prípadoch ste nesprávne použili tvár v jednotnom čísle, pretože vykáte a teda správne má byť ” použili ste” a “..ste sa dopustili.”.

   • František

    Žiaľ i v tomto sa mýlite. Overte si to na stránkach jazykovedného ústavu. V oboch prípadoch som použil správny výraz.
    A i keby som sa dopustil chyby (čo sa nestalo), ja som len prispievateľ do diskusie, ale Vy ste redaktor, ktorý má povinnosť voči čitateľom a tak isto voči médiu, ktoré reprezentuje.
    Toto je však smer ktorým som sa nechcel uberať. Ste príliš konfrontačný a vďaka za Vašu reakciu. Pochopil som, že je jednoduchšie nevšímať si (čo je presný opak toho, k čomu nás médiá vyzývajú).
    Prajem pekný zvyšok večera a veľa pracovných úspechov.

    • Jhsoftserv Johnny

     Zdravim, mýlite sa, ja nie som redaktor, len diskutér 😏, a vďaka za vysvetlenie.

    • Jhsoftserv Johnny

     A ešte: nepresvedčil”i” ste ma: JazykovaPoradna.sk
     Otázka:Vykáme “boli ste spokojný”, alebo “boli ste spokojní”?
     Heslá:vykanie
     Odpoveď:
     Keď sa obraciame na jednu osobu, ktorej podľa spoločenskej normy vykáme, dodržiavame tieto zásady: V spisovnej slovenčine je pri vykaní určitý slovesný tvar vždy v druhej osobe množného čísla. Správne vykáme: Ďakujeme vám, že ste prišli, pán doktor (nie prišiel). – Pani, vy ste sa pomýlili (nie pomýlila). – Pán Majer, boli ste tam? (nie bol ste). – Pani Vážna, vy ste mali prísť v pondelok (nie mala ste). – Pani, povedali by ste mi… (nie povedala by ste mi).

     Pri vykaní robí ľuďom problémy predovšetkým menný prísudok (nazývaný aj slovesno-menný prísudok), ktorý sa vyjadruje určitým tvarom slovesa byť v spojení s podstatným menom, prídavným menom, príčastím, zámenom alebo číslovkou. Kým určitý slovesný tvar je pri vykaní vždy v množnom čísle, nominálne slovné druhy sú v jednotnom čísle, napr. podstatné meno: Vy ste majsterka (majster); prídavné meno: Pani Smutná, boli ste spokojná s našou prácou? – Pane, boli ste spokojný s našou prácou? V jednotnom čísle je pri vykaní aj číslovka, napr. Nie ste prvá (prvý), kto mi to povedal, a zámeno: Vy ste tá (ten), na koho som čakal.

     Čítajte viac: https://jazykovaporadna.sme.sk/q/2749/#ixzz6O5WdxGAn

     a tým končím, nechcem spamovať, pekný deň.

 • Jhsoftserv Johnny

  OnePlus už ohlásil opätovné sfunkčnenie daného filtra v nasledujúcej aktualizácii.

 • SB

  Robí sa tu okolo toho veľké haló, ale v princípe rovnaký efekt sa dosiahne odstránením IR-CUT filtra z bežných digitálnych fotoaparátov. Fotografi si tak upravujú stroje už dlhé roky. Viď “Digital Camera Infrared Conversion”.

+