MojAndroid

Zatiaľ čo niektorí výrobcovia smartfónov uvažujú o vstupe na trh s elektromobilmi, tak najúspešnejší výrobca elektromobilov, Tesla, údajne pripravuje vlastný smartfón. Podľa portálu Geeksultd by sa mal nazývať Tesla Model Pi.

Zadná strana Tesla Model Pi by mala meniť svoju farbu

Slovíčko Pi by malo odkazovať na Ludolfovo číslo (). Tesla štandardne označuje jednotlivé modely svojich elektromobilov bežnými písmenami abecedy a v prípade smartfónu ho bude chcieť asi jasne odlíšiť od elektromobilov. S nimi by však mal byť Tesla Model Pi úzko prepojený.

Víkend v znamení elektromobility. Toto všetko vás čaká na Salóne Elektromobilov 2022 Bratislava

Smartfón totiž umožní ovládať funkcie elektromobilu, ako napríklad zamykanie a odomykanie vozidla a podobne.  Prostredníctvom smartfónu budete môcť vzdialene ovládať aj nastavenia teploty, čo sa hodí pred jazdou v zimných a letných mesiacoch. To dnešné smartfóny ponúkajú vďaka aplikácii bežne a nie je to ničím výnimočným.

Zadná strana by mala meniť svoju farbu | Zdroj: Geeksultd.com

Dizajn smartfónu by mal navrhnúť dizajnér Antonio De Rosa, ktorý stojí aj za dizajnom viacerých produktov spoločnosti Apple. Modul fotoaparátu so štyrmi snímačmi by mal byť umiestnený v strede hornej časti zadnej strany, ktorá by mala dokonca meniť svoju farbu. Postará sa o to špeciálny povlak, ktorý mení farbu v závislosti od množstva slnečného žiarenia.

Smartfón bude využívať internet satelitnej siete Starlink

Smartfón by mal byť k internetu pripojený pomocou siete satelitov Starlink, ktorú má na svedomí ďalšia spoločnosť Elona Muska, Space X. Zatiaľ čo pripojenie na sieť Stalinku znie uveriteľne a logicky, tak informácie o prepojení s ďalšou Muskovou technológiou už menej. Smartfón by mal totiž údajne interpretovať informácie z mozgu prostredníctvom technológie Neuralink.

Zariadenie by malo mať kvôli prepojeniu s týmito technológiami pokročilé end-to-end šifrovanie. Portál dokonca tvrdí, že Tesla Model Pi umožní aj ťažbu kryptomeny Marscoin. Smartfón by mal byť pomerne veľký s uhlopriečkou väčšou ako 6 palcov a s veľkou pravdepodobnosťou bude patriť k najdrahším modelom na trhu. Na ten by mal prísť v roku 2023.

Náš tip
Najlepšie smartfóny Sony v roku 2022. Ktorý vybrať?
16.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+