MojAndroid

Google v spolupráci s ďalšími siedmimi technologickými spoločnosťami ako Microsoft, Facebook alebo Apple zverejnili otvorený list, v ktorom vyzývajú prezidenta Baracka Obamu a členov kongresu, aby zvážili reformu štátneho dohľadu nad osobnými informáciami a zmenou právomocí NSA (National Security Agency). List môžete nájsť na tejto stránke, podpísali sa podeň spomínané spoločnosti. Objaviť sa má aj v celostránkových inzerátoch v pondelňajších vydaniach niektorých magazínov. Informoval o tom denník The New York Times.

Náš tip
NSA má prístup k všetkým Android, iOS alebo BlackBerry smartfónom

31049_large_jp-nsa2-superJumbo

Pred niekoľkými mesiacmi zaplavila internet správa, že Národná bezpečnostná agentúra využíva program PRISM pre prístup k serverom technologických spoločností a monitoruje osobné informácie o používateľoch. Niet divu, že ľudia začali byť znepokojení a boja sa o svoje súkromie. Členovia spoločenstva sa podľa informácií stretli s prezidentom Obamom v auguste, aby prebrali otázky ochrany súkromia a vládneho dohľadu. Výsledok tejto snahy je zatiaľ neznámy.

Ľudia nebudú používať technológie, ktorým nebudú dôverovať,“, povedal Brad Smith, vedúci právnik Microsoftu. “Vlády ohrozili túto dôveru, a teraz musia pomôcť, aby sme ju obnovili.

V liste prezidentovi a členom kongresu je uvedené:

Vážený pán prezident a členovia Kongresu ,

Chápeme , že vláda má povinnosť chrániť svojich občanov, ale tohtoročné odhalenie upozornilo na naliehavú potrebu reformovať postupy vládneho dozoru po celom svete . Rovnováha v mnohých krajinách sa naklonila až príliš v prospech štátu a od práv jednotlivca, ktoré sú zakotvené v našej ústave. To podkopáva slobodu, ktorú tak milujeme. Je čas na zmenu.

Z našej strany sme zameraní na udržanie používateľských dát v bezpečí nasadením najnovších šifrovacích technológií tak, aby sa zabránilo neoprávnenému sledovaniu.  Žiadosti vlády sa snažíme vždy overiť, aby sme sa ubezpečili, že sú v súlade so zákonom a v primeranom rozsahu.

Apelujeme na Spojené štáty, aby sa ujala vedenia a zaviedla reformy, ktoré zaistia, že právomoci NSA budú jasne obmedzené zákonom, úmerné rizikám, transparentné a podliehať nezávislému dohľadu . Ak chcete spoznať všetky princípy, ktoré podporujeme, navštívte ReformGovernmentSurveillance.com

S pozdravom ,

AOL, Apple, Facebook, Google, LinkedIn, Microsoft, Twitter, Yahoo

9.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+