MojAndroid

V predchádzajúcom článku sme vám predstavili najlepšie aplikácie na správu súborov z pohľadu nás – redakcie. V tomto článku uvedieme zase tie, ktoré najviac využívate vy, naši čitatelia. Mnohí z vás sa v komentároch či už pod článkom alebo na Facebooku zhodli, že medzi najlepšie aplikácie patrí Total Commander a X-Plore, ktoré sa nachádzali v predchádzajúcom článku. Avšak našli sa aj takí, ktorí na správu svojich súborov používajú aj iné aplikácie a nedajú na ne dopustiť.

Solid Explorer

Aplikácia s názvom Solid Explorer v sebe ukrýva silný nástroj na správu súborov, ktorý je navyše zabalený do pekného “kabátika”. Vo vašich tipoch jednoznačne prevalcoval konkurenciu a jedná sa asi o najpoužívanejší prehliadač súborov medzi našimi čitateľmi. Samozrejmosťou je premiestňovanie, kopírovanie či mazanie súborov. Tieto funkcie by však mali zvládať všetky prehliadače súborov. Používateľské rozhranie je možné prepnúť do dvoch panelov a prispôsobiť si môžete napríklad aj ikony či témy samotného rozhrania. Váš obľúbený súborový manažér bude tak vyzerať presne podľa vašich predstáv. Dokáže čítať a extrahovať ZIP, 7zip, RAR a TAR archívy, a to aj šifrované. ZIP súbory môžete dokonca aj vytvárať a ochrániť ich heslom. Nechýba ani podpora prehliadania cloudových úložísk a množstvo funkcií je možné doinštalovať pomocou pluginov, ktoré nájdete v Google Play.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Root Explorer

Pre používateľov s rootnutými smartfónmi sa jedná o najlepšie a najprepracovanejšie riešenie súborového manažéra. Ponúka všetky základné funkcie, akými sú presúvanie, kopírovanie či mazanie súborov. Nechýbajú ani všetky možné pokročilé funkcie, na ktoré si len spomeniete. S touto aplikáciou získate prístup k úplne všetkým súborom, ktoré sa vo vašom smartfóne nacházdajú. Aj k tým, ku ktorým by ste sa normálne nedostali.

Verzia: 4.2.3
Aktuálna cena: 3,79 €
Verzia: 4.2.3
Aktuálna cena: 3,79 €

Cx File Explorer

Cx File Explorer je výborná aplikácia, ktorá sa vyznačuje intuitívnym ovládaním a podareným prostredím v štýle Material Design. Pomocou tejto aplikácie môžete prehliadať a spravovať súbory, ktoré sa nachádzajú vo vašom smartfóne, prípadne na pamäťovej karte. Nechýba však ani podpora cloudových úložísk. Obsahuje aj sadu pokročilých funkcií, ktoré vyžadujú najmä tí skúsenejší používatelia a tešiť sa môžete aj na správcu aplikácií, z ktorého je veľmi jednoduché aplikáciu napríklad odinštalovať.

Verzia: 1.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.1
Aktuálna cena: Zdarma

Veľa kvalitných správcov súborov

Ako ste si určite všimli, aplikácií na správu súborov na Androide je naozaj veľké množstvo. My sme v týchto dvoch článkoch poukázali hlavne na tie, ktoré radi používame v redakcii a rovnako aj na také, ktoré používate vy, naši čitatelia. Nepochybujeme, že okrem aplikácií, ktoré sme spomenuli, existujú aj ďalšie, ktoré by stáli za vyskúšanie. Ak o takých viete, môžete nás o nich informovať v komentároch pod týmto článkom.

Akú aplikáciu na spravovanie súborov používate najradšej vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android kalendáre | Tipy čitateľov
Náš tip
Najlepšie aplikácie na zapisovanie poznámok | Tipy čitateľov
Náš tip
Najlepšie Android aplikácie s GPS navigáciou | Tipy čitateľov
30.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+