MojAndroid

Operačný systém Android ponúka oproti konkurencii rôzne výhody. Jednou z nich je napríklad aj pokročilá práca so súbormi. Môžete ich kopírovať, premiestňovať, komprimovať či posielať. Fantázii sa medze nekladú. Samotné smartfóny už vo väčšine prípadov nejakého správcu súborov predinštalovaného majú, no zväčša sa jedná len o základnú aplikáciu, ktorá dokáže urobiť len základné veci. My sme sa pozreli na tie, ktoré toho dokážu viac a dobre poslúžia náročnejším používateľom.

X-Plore File Manager

Začíname overenou klasikou, ktorá je s nami už nejaký ten rok. Mnohí z vás si túto aplikáciu pravdepodobne pamätajú ešte z čias, keď na poli smartfónov viedla Nokia a jej Symbian. Áno, vtedy sa jednalo o jednoznačne najpokročilejšieho súborového manažéra, aký ste v smartfóne mohli mať. Jeho odnož sa rýchlo dostala aj do operačného systému Android a aj tu patrí medzi tie najlepšie, aj keď konkurencia je dnes už podstatne väčšia. Neponúka síce najlákavejšie prostredie, na druhú stranu je veľmi funkčné a prepracované. So súbormi môžete v tomto správcovi robiť úplne všetko, na čo si zmyslíte. Dokonca obsahuje aj jednoduchý prehrávač hudby či videa, takže súbory nemusíte otvárať pomocou aplikácie na to určenej.  Presúvanie či kopírovanie súborov je vymyslené veľmi dobre a jednoducho. Nechýba možnosť komprimovať súbory, prehliadať cloudové úložiská, samozrejmosťou je aj posielanie či prezeranie informácií o konkrétnych súboroch. Meniť môžete aj ich prípony a omnoho viac. Jedná sa o veľmi silný nástroj na prácu so súbormi.

Verzia: 3.98.14
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.98.14
Aktuálna cena: Zdarma

ES správca súborov

ES Správca súborov je bezplatný a všestranný správca súborov, správca aplikácií, task killer, klient pre vzdialené úložisko (Dropbox, Google Disk, SkyDrive, Box.net, SugarSync, Yandex, Amazon S3), FTP klient, samba klient na prehliadanie obrázkov, hudby, videa, dokumentov a ostatných súborov vo Vašom telefóne a počítači. V Obchode Play sa teší nevídanej obľube, stiahlo si ho už viac ako 300 miliónov používateľov. Ponúka množstvo funkcií, no aj napriek tomu sa vyznačuje príjemným prostredím, ktoré vyzerá veľmi dobre.

Verzia: 4.1.7.1.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1.7.1.22
Aktuálna cena: Zdarma

File Explorer

Pre menej náročných používateľov sme vybrali aplikáciu s výstižným názvom File Explorer. Ponúka všetky základné funkcie, ktoré by mal poriadny súborový manažér obsahovať, vyniká jednoduchosťou používania a tiež jednoduchým rozhraním. Na pokročilé funkcie nečakajte, základné úkony so súbormi s ním zvládnete ľavou zadnou.

Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.0
Aktuálna cena: Zdarma

Total Commander

Total Commander pozná snáď každý. Na PC sa jedná asi o najlepší a najkomplexnejší program, ktorý slúži na správu vašich súborov. V Androide je na tom podobne. Dizajn sa trochu podobá na X-Plore, teda Total Commander nejde štýlom jednoduchosti a prehľadnosti. Ponúka však množstvo funkcií, ktoré tento “nedostatok” vyvažujú. S jednotlivými súbormi môžete robiť prakticky všetko, na čo si zmyslíte. Nechýbajú základné operácie, ako presúvanie, kopírovanie či mazanie, súbory môžete aj posielať a nechýbajú ani iné, pokročilé nástroje.

Verzia: 2.90
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.90
Aktuálna cena: Zdarma

Tipy na super aplikácie, ktoré slúžia na správu súborov, nám môžete posielať priamo v diskusii pod článkom alebo v dotazníku, ktorý je priložený nižšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android kalendáre | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie na nakupovanie | Tipy redakcie

Náš tip
Najlepšie aplikácie na zapisovanie poznámok | Tipy redakcie

26.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+