MojAndroid

Inteligentné zariadenia dnes svojim majiteľom ponúkajú mnohé benefity, pričom za jednu z najväčších výhod môžeme považovať bezplatnú komunikáciu. Hoci je tento pojem relatívny a musíme pritom počítať s niekoľkými faktami, ako napríklad platba za mobilné dáta či domáci internet, v konečnom dôsledku nás komunikácia cez naše smartfóny a tablety stojí niekoľkonásobne menej, než by sme za ňu zaplatili operátorom. Pripravili sme si preto pre vás seriál SMS a volanie zadarmo cez Android, kde si postupne predstavíme aplikácie, ktoré na komunikáciu medzi inteligentnými zariadeniami môžete využiť. V treťom dieli nášho seriálu vám predstavíme dobre spracovanú aplikáciu Line

Náš tip
APLIKÁCIE | SMS a volanie zadarmo cez Android #2: Aplikácia Viber

line

Ďalším z bezplatných komunikátorov je aplikácia Line. Tá je známa najmä vo východných krajinách, kde sa konkrétne až v 52 štátoch stala najsťahovanejšou aplikáciou svojho druhu v Obchode Play. Medzi prednosti tejto aplikácie patrí najmä jednoduché prostredie a zaujímavé funkcie, ktoré sú doplnené mnohými doplnkovými aplikáciami a funkciami, ktoré si môžete do Line doinštalovať neskôr. Aplikácia je dostupná pre takmer všetky mobilné platformy (Android, iOS, Windows Phone, BlacBerry), pričom nechýba ani jej desktopový klient, ktorý si môžete bezplatne stiahnuť pre Windows PC a Mac.

line-1

Ako iné aplikácie tohto druhu, aj Line ponúka bezplatnú komunikáciu rôzneho druhu. Najzaujímavejšími sú samozrejme bezplatné správy, ktoré v tomto prípade môžu slúžiť ako náhrada za klasické SMS a na výbornej úrovni sú aj hlasové hovory, ktoré môžete vykonávať s Line používateľmi po celom svete zadarmo. Kvalita hovorov je pri Wi-Fi a 3G sieťach výborná, pri EDGE pripojení je rovnako na vysokej úrovni, no s badateľným oneskorením prenosu. Rovnako dobre fungujú aj videohovory, no tie si vyžadujú kvalitné internetové pripojenie. Aj napriek tomu môžeme Line označiť za jednu z najkvalitnejších aplikácií tohto druhu.

line-01 line-02 line-03

Pri textových správach vás potešia bohaté možnosti vylepšení, medzi ktoré patria napríklad stickers (nálepky ako náhrada smajlíkov), posielanie multimediálnych správ či odosielanie hlasových odkazov. Niektoré z funkcií sú však podmienené nainštalovaním samostatnej aplikácie, ako je tomu napríklad pri odosielaní videa (to musí byť nahrané aplikáciou Snap Movie). Ak však komunikátor plánujete využívať denne, nevidíme dôvod, prečo si túto bezplatnú aplikáciu nenainštalovať.

line-04 line-05 line-08

Ďalšími zaujímavými funkciami sú napríklad poznámky pri správach, rôzne minihry, možnosť vytvárania albumov s fotografiami, skupinové správy, pokročilé nastavenia súkromia, či napríklad statusy, ku ktorým môžete pridať fotografiu a text, aby vaši priatelia vedeli, kde sa momentálne nachádzate a čo robíte (aplikáciu umožňuje aj zdieľanie geografickej polohy). Zaujímavou je tiež funkcia, ktorá vám umožňuje pridať si do svojho zoznamu Official Accounts, inak povedané kontá známych ľudí, ktorí vám pri špeciálnych príležitostiach môžu poslať správu alebo s vami zdieľať status. Takto sa napríklad môžete dozvedieť medzi prvými, že známy spevák PSY vydal nový album :-)

Okrem výhod má však aplikácia Line aj jeden väčší nedostatok – slabé rozšírenie v našej oblasti. Zo 400 telefónnych kontaktov, ktoré mám uložené v smartfóne, používajú Line iba 2 moji priatelia, čo je len zanedbateľné množstvo. Určite však existujú skupiny ľudí, medzi ktorými je tento komunikátor obľúbený, prípadne aplikáciu môžete odporučiť svojim známym, aby s vami mohli komunikovať bezplatne. Okrem toho vám však Line môžeme odporučiť a ak vás tento titul zaujal, môžete si ho stiahnuť pomocou nášho odkazu nižšie.

Náš tip
APLIKÁCIE | SMS a volanie zadarmo cez Android #1: Aplikácia WhatsApp Messenger

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

14.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+