MojAndroid

Len nedávno sme sa dozvedeli, že niekoľko smartfónov Xiaomi a Redmi dostáva aktualizáciu stabilnej verzie MIUI 13. Ako by ste mali podľa portálu Gizchina vedieť, táto verzia systému je založená na Androide 12. Opravuje teda nielen množstvo chýb zistených v predchádzajúcej verzii, ale prináša aj všetky vychytávky, ktoré k nám prichádzajú z najnovšej verzie operačného systému od Google.

Z telefónov, ktoré momentálne dostávajú túto novú aktualizáciu stabilnej verzie MIUI 13, môžeme spomenúť hlavne Xiaomi Mi 10 a Redmi Note 10 Pro.

Aké funkcie nová aktualizácia ponúka?

Nie je ťažké uhádnuť, že systém Xiaomi MIUI 13 prináša množstvo nových funkcií. Napríklad optimalizuje a zlepšuje plynulosť nielen systémových aplikácií, ale aj aplikácií tretích strán. Všetky tieto vylepšenia povedú k plynulejšiemu a lepšiemu zážitku pre jej používateľov.

MIUI 13 a jeho zabezpečenie
MIUI 13 a jeho zabezpečenie | Zdroj: Predstavenie MIUI

Okrem toho môže nová funkcia Xiaomi realizovať bezproblémový prenos medzi tabletmi Xiaomi a mobilnými telefónmi. Vďaka tejto funkcii teda budete môcť používať aplikácie pre smartfóny na tabletoch a naopak. Funkcia spolupráce so schránkou umožní používateľom kopírovať súbory z tabletov a vkladať ich do smartfónov, čo bude samozrejme fungovať aj v opačnom prípade. Ďalšie možnosti v rámci tejto funkcie budú pridané v budúcnosti.

Xiaomi 11T Pro menu
Xiaomi 11T Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Čo sa súkromia týka, MIUI 13 pridáva funkciu vodoznaku na ochranu osobných údajov na inteligentnú identifikáciu citlivých dokumentov. Okrem toho systém prichádza s funkciou ochrany proti podvodom s úplným odkazom. Zahŕňa funkcie ako elektronické varovanie pred podvodmi, oficiálne logo a ochranu prenosu rizík. Teraz má tiež režim inkognito, ktorý môže po zapnutí zakázať všetky povolenia na nahrávanie, určovanie polohy a fotografovanie. Okrem toho počas overovania tváre budú všetky objekty okrem tváre odstránené zo spodnej vrstvy.

Systém MIUI 13 taktiež nahrádza staré písmo novým písmom s názvom MiSans. Je vizuálne prehľadné a dobre sa číta. Napokon systém MIUI 13 prichádza aj s novým systémom widgetov a funkciou globálneho bočného panela.

MI 11T dostane MIUI 13 Beta verziu

Okrem týchto dvoch telefónov sa z Notebookchecku dozvedáme aj to, že MIUI 13 sa pretláča aj do Xiaomi Mi 11T. Nový systém s verziou V13.0.1.0.SKDMIXM obsahuje bezpečnostnú opravu z januára 2022.

V súčasnosti je táto verzia MIUI dostupná pre Mi Pilot testerov. Ukázalo sa, že zostava dosiahla stabilný Beta stav. Ak sa teda chcete stať Mi Pilot testerom, môžete tak urobiť prostredníctvom Xiaomi platformy Mi Tester Recruitment.

Náš tip
Slovenský internet zaznamenal historický rekord, postarali sa oň naši hokejisti

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+