MojAndroid

Nebolo to tak dávno, čo slovenský internet zaznamenal historický rekord dátovej prevádzky s dátovým tokom 466 Gbps. Stalo sa tak vo februári tohto roka počas zápasu slovenských hokejových reprezentantov na Olympijských hrách, v ktorom naši nastúpili na duel proti Švédsku.

Prešlo len pár mesiacov a máme tu nový rekord. Ten opäť padol počas zápasu našich, tentokrát počas zápasu s domácim Fínskom na Majstrovstvách sveta. Bohužiaľ, duel sme prehrali 2:4. Dátový tok sa počas zápasu vyšplhal na 489,5 Gbps, čím bol prekonaný nedávny rekord. O skutočnosti informovali zive.aktuality.sk a dsl.sk.

Slovenský internet zaznamenal historický rekord, postarali sa oň naši hokejisti

21.2.2022

Slovenská internetová prevádzka dosiahla dátový tok s rýchlosťou 466 Gbps počas hokejového zápasu o bronz, v ktorom proti sebe nastúpili výbery Slovenska a Švédska. Našim hokejistom sa podaril obrovský úspech, pretože zápas dotiahli do víťazného konca a z olympiády si odnášajú bronzové medaily. O rekorde informoval portál dsl.sk.

Mohlo by vás zaujímať:

✅ Pozor na nebezpečné SMS správy, ktoré zaplavili Slovensko
✅ Svet chce mobily s veľkou batériou: Tu je dôkaz
✅ Netflix: Slováci najviac v uplynulom týždni sledovali tieto filmy a seriály

Podujatie bolo streamované na kanáli RTVS Šport, pozerať ste ho mohli aj prostredníctvom svojho smartfónu. Tejto téme sme sa podrobnejšie venovali v článku Ako sledovať zimné olympijské hry 2022 na vašom smartfóne?

datova prevadzka
Takto sa zvyšoval maximálny dátový tok na Slovensku | Zdroj: six.sk

Hokej je na Slovensku obľúbený a práve počas najdôležitejších zápasov slovenskej hokejovej reprezentácie dosahuje slovenský internet rekordy. V máji minulého roka sme napríklad informovali o tom, že dátová prevádzka dosiahla rekord, dátový tok mal vtedy rýchlosť 415 Gbit/s. Zápasy online sleduje na mobilných zariadeniach viac ako polovica používateľov.

Dátová prevádzka prechádza cez peeringové centrum SIX

Celá internetová dátová prevádzka prechádza cez najväčšie slovenské peeringové centrum SIX, kde si telekomunikační operátori, poskytovatelia internetových služieb, poskytovatelia obsahu, vysielatelia a ďalšie subjekty vymieňajú sieťovú prevádzku. To tiet uvádza, že dátová prevádzka dosiahla 466 Gbps, a to 19.2.2022.

Náš tip
Ktorý operátor má najlepšiu ponuku? Štát porovnal ceny za nás, výsledky prekvapia
27.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+