MojAndroid

Jeden z najlepších (ak nie najlepší) modelov strednej triedy – Redmi Note 10 Pro, konečne získava aktualizáciu na MIUI 13 už aj tu v Európe. Najväčšou zmenou bude zrejme posun na novú verziu Android 12. Informáciu prináša portál Xiaomi Addictos.

Redmi Note 10 Pro dostáva MIUI 13 pri EEA modeloch

EEA je označenie pre Európsky hospodársky priestor (ang. European Economic Area). Ide o modely, ktoré sa predávajú na území Európskej únie, teda aj u nás. Avšak existujú aj Global modely a tie ešte nedostali túto aktualizáciu.

Redmi Note 10 Pro fotoaparat
Redmi Note 10 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia má označenie V13.0.3.0.SKFEUXM a veľkosť úctyhodných 3,1 GB. Taktiež prináša januárové bezpečnostné záplaty, čiže je najaktuálnejšia ako len môže byť.

Čo prináša MIUI 13?

Budúci majitelia sa môžu tešiť na vylepšenia po vizuálnej stránke, po stránke výkonu a stability. Xiaomi totiž zapracovalo na inteligentnej správe zdrojov, akými sú RAM, procesor a úložisko. Vo výsledku by ste mali mať lepší zážitok z novej verzie, ako predtým.

Zmeny po vizuálnej stránke sa týkajú farebnej palety systému, ktorú môžete poznať z čistého Androidu 12. Samozrejmosťou už sú aj nové pozadia, aby váš mobil vyzeral sviežo a moderne. Plus pribudli nejaké widgety, ale ešte sme nemali tú česť vyskúšať si model od Xiaomi s novým MIUI 13.

Vylepšenia by sa mali týkať aj ekosystému zariadení Xiaomi, v prípade, že nejaké vlastníte.

Konkurencia

Samsung a Xiaomi sú, čo sa týka modelov strednej triedy v aktualizáciách na Android 12 takmer na rovnako. Len pred pár týždňami sme vás informovali, že najpopulárnejšie modely strednej triedy od Samsungu – Galaxy A52 a A52s dostali aktualizáciu na Android 12. Stále si však myslíme, že Samsung je o trochu rýchlejší.

Zvyšok spoločností – OnePlus, Realme, Nokia, Motorola alebo Sony ešte nezačali s aktualizáciami modelov strednej triedy na Android 12.

Náš tip
Séria Samsung Galaxy Note 20 dostáva februárovú bezpečnostnú aktualizáciu
30.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+