MojAndroid

Četovacie aplikácie Signal a Telegram zažívajú obrovský nárast nových používateľov po tom, čo WhatsApp upravil svoje podmienky používania. No títo novo získaní používatelia si rýchlo všimli obmedzenú sadu funkcií, ktoré aplikácia Signal ponúka. Aby spoločnosť Signal týchto používateľov nestratila, rýchlo pridala do aplikácie základné funkcie, ktoré jej konkurencia ponúka roky.

Nižšie uvedené funkcie aplikácie Signal sú k dispozícii vo verzii beta v5.3.1, ktorá sa pomaly dostáva do obchodu Google Play, informuje portál AndroidPolice. Získate ju tak, že sa pridáte do oficiálneho beta programu aplikácie a počkáte na aktualizáciu, alebo si ju stiahnete z obchodov tretích strán.

Možnosť zmeniť pozadie četu

Predtým mali používatelia Signalu na výber len z dvoch pozadí – biele pri svetlej téme a čierne pri tmavej téme. S novou verziou aplikácie už majú na výber z viacerých farieb a budú si môcť nastaviť pozadie zvlášť pre každý čet.

Používatelia majú na výber z 12 farieb a 9 prechodov. Taktiež je možné nahrať do aplikácie vlastnú fotografiu. Následne sa zobrazí ukážka toho, ako bude nové pozadie vyzerať.

Animované nálepky

Aplikácia Signal štandardne neponúka veľa balíkov nálepiek, no spoločnosť sa rozhodla pridať jeden nový animovaný s názvom „Day by Day“. Nainštaluje sa automaticky a obsahuje 24 animovaných nálepiek, ktoré znázorňujú množstvo základných emócií alebo aktivít (prebudenie, bozky, počúvanie hudby, palec hore atď.).

Sekcia o používateľovi

Signal taktiež odteraz dáva používateľom možnosť napísať do svojho profilu pár slov o sebe. Táto funkcia je už roky dostupná v aplikácií WhatsApp aj v aplikácií Telegram (a rôznych ďalších četovacích aplikáciách).

Je to jednoduché, vyberiete si emodži, ktoré vás vystihuje a následne o sebe napíšete krátky popis, ktorý vaše kontakty uvidia pri otvorení vášho profilu. Týchto popisov si môžete uložiť aj niekoľko a následne medzi nimi prepínať podľa nálady.

Náš tip
WhatsApp predlžil termín na súhlas s novými podmienkami. Reaguje na Signal?
24.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+