MojAndroid

Len včera sme vás informovali o tom, že aplikácia Signal zažíva ošiaľ, mohol za to WhatsApp a jeho nová politika zdieľania údajov. Podobnú správu máme pre vás dnes, ale tentokrát sa to týka ďalej skvelej alternatívy – Telegram.

Telegram WhatsApp

Len minulý rok dosiahla spomínaná aplikácia 400 miliónov aktívnych používateľov a už sú o stovku ďalej. Spoločnosť to pripisuje práve nedávnym udalostiam, za ktoré môže WhatsApp. Za posledných 72 hodín totiž zaznamenali nárast o viac než 25 miliónov nových používateľov.

Telegram rastie, WhatsApp padá

Je viac než pravdepodobné, že to používatelia spravili ako protest proti praktikám Facebooku a jeho aplikácii WhatsApp. Ten totiž minulý týždeň vydal vyhlásenie, ktorým silnejšie zviaže údaje poskytnuté WhatsAppu s Facebookom. Našťastie, nás sa to netýka, týka sa to všetkých ostatných okrem Európy. Facebook neskôr vydal ďalšie vyhlásenie, avšak to sa medzi ľuďmi neujalo, a tak pokračoval nárast alternatív ako Telegram či Signal.

Telegram aj naďalej sľubuje že ostane zameraný na súkromie používateľov a zadarmo, aj napriek tomu, že sa spoločnosť rozhodla speňažiť svoju aplikáciu, spomína Android Central.

Riaditeľ spoločnosti Telegram, Pavel Durov vymenoval práve WhatsApp, ako príklad spoločnosti, ktorou sa nechcú stať:

Nepredáme spoločnosť ako zakladatelia spoločnosti WhatsApp. Svet potrebuje Telegram, aby zostal nezávislý ako miesto, kde sú používatelia rešpektovaní a kde sú vysoko kvalitné služby samozrejmosťou. Telegram musí naďalej slúžiť svetu ako príklad technologickej spoločnosti, ktorá sa usiluje o dokonalosť a integritu. A ako ukazujú smutné príklady našich predchodcov, je nemožné, ak sa stanete súčasťou veľkej korporácie.”

Telegram
Telegram
Developer: Telegram FZ-LLC
Price: Free
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot
  • Telegram Screenshot

Náš tip
Aplikácia Signal zažíva ošiaľ. Môže za to WhatsApp

13.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+