MojAndroid

Hoci pamäťové karty už dnes nevyužíva v smartfónoch toľko ľudí, koľko zvyklo v minulosti, stále si svoje miesto nájdu vo fotoaparátoch, počítačoch a podobne. Nový štandard od SD Association by mal navyše zabezpečiť, že budú oveľa rýchlejšie oproti svojim predchodcom. Predstavený bol na MWC 2019 v Barcelone.

Nové rýchlosti a veľkosti sú úchvatné

Spomeňte si na tie časy, keď ste do starej tlačidlovej Nokie zháňali microSD kartu s kapacitou 2 GB, lebo tá stará s kapacitou 1 GB už bola plná. So zvyšujúcimi sa nárokmi boli nútené prejsť zmenou aj také odvetvia technológií ako pamäťové karty.

Dnes sa môžeme vďaka pokroku tešiť predstaveniu novej microSD karty s kapacitou 1 TB. Vyrábať ju bude spoločnosť SanDisk. Chváli sa tým, že ide o najrýchlejšiu 1 TB kartu na svete. Prečíta až 160 MB za sekundu, rýchlosť zápisu je 90 MB/s.

Nové microSD Express pamäťové karty môžu dosiahnuť rýchlosť čítania až 985 MB/s
Nové microSD Express pamäťové karty môžu dosiahnuť rýchlosť čítania až 985 MB/s

Na takéto rýchlosti si ešte nejaký čas počkáme

Nový formát microSD Express našťastie nie je určený len pre najväčšie karty. Napríklad taká 128 GB Prime Card od Delkin Devices sľubuje rýchlosť čítania až 300 MB/s. Podľa SD Association má microSD Express potenciál vyšplhať sa až na neuveriteľných 985 MB/s.

Nový štandard microSD Express špecifikovaný aj ako SD 7.1 je síce veľmi sľubný, no nebude tu hneď. Prvé musia zareagovať firmy vyrábajúce pamäťové karty, a takisto aj firmy, ktorých zariadenia ich budú používať. Bude tak ešte istý čas trvať, než sa dostanú rýchle SD karty aj ku nám.

Ďalšie články k téme: 

Náš tip
SanDisk vyrobil USB-C flashidsk s kapacitou 1 TB. Ideálne rozšírenie pamäte pre smartfón | CES 2018
Náš tip
SanDisk prináša 400 GB microSD kartu! Cena však prevyšuje niektoré smartfóny
Náš tip
Ako si vybrať správne pamäťovú kartu pre váš smartfón? | TÉMA
27.2.2019
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+