MojAndroid

Spoločnosť SanDisk sa tento rok na veľtrhu CES 2018 v Las Vegas nestratila medzi ďalšími výrobcami a predstavila USB-C flashdisk s kapacitou 1 TB.

Náš tip
SanDisk prináša 400 GB microSD kartu! Cena však prevyšuje niektoré smartfóny

USB flashdisky alebo inak USB kľúče sa na trh dostali ešte na začiatku tisícročia v roku 2000. Pravý boom ale zaznamenali až s uvedenením USB 2.0 flashdiskov v roku 2003 a s navýšením kapacity v ďalších rokoch úplne odsunuli na druhú koľaj ostatné prenosné média ako boli CD a DVD. Ich výhodou boli malé rozmery, pohodlný a relatívne rýchly prenos informácií, odolnosť proti mechanickému poškodeniu a magnetickému poľu, radič bol súčasťou kľúča a nebol potrebný doplnkový softvér. Dnes nájdeme v obchodoch USB klúče vo verzii USB 3.1 až do terabajtových hodnôt.

Pred rokmi sa začali objavovať kľúče aj konektorom micro USB, ale ako si už iste majitelia nových smartfónov všimli, nahrádza ho nový port USB-C. Okrem technických rýchlostných zlepšení a malých rozmerov prináša aj výhodu zapojenia v oboch stranách. Nie je prekvapeným, že sa teda v obchodoch objavujú USB kľúče s týmto konektorom a stále vyššou kapacitou. Spoločnosť SanDisk teraz ukázala prvý a najmenší USB-C flashdisk s terabajtovou kapacitou, ktorý zapojíte aj do vášho nového telefónu. Bohužiaľ sa jedná zatiaľ o prototyp a nie je známe, kedy sa dostane do predaja a akú cenovku ponesie.

Zdroj: Engadget, The Verge 

10.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+