MojAndroid

Predaj vlajkovej lode Samsung Galaxy Note 7 bol poriadne dramatický. Po prvých problémoch s jej vybuchovaním sa pustil juhokórejský výrobca rovno do vyšetrovania príčin vznietenia smartfónov. Najskôr to vyzeralo na chybné kusy batérií. Preto sa vedenie rozhodlo všetky problémové smartfóny vymeniť a vec mala byť týmto zažehnaná. Ako sa však onedlho ukázalo, smartfóny s novými batériami si počínali rovnako “vznetlivo” a Samsung musel spraviť niečo naozaj radikálne. Stiahol všetky kusy Note 7 z predaja a pokračoval v rozsiahlom vyšetrovaní. Juhokórejský denník JoongAng Ilbo ohlásil, že Samsung včera uzavral vyšetrovanie a svoje výsledky zverejní do polovice januára 2017. Zatiaľ je zverejnená len veľmi všeobecná informácia – za výbuchmi smartfónov stojí “kombinácia viacerých faktorov”.

Kým si počkáme na oficálnu správu, pripomenieme, že nezávislá spoločnosť Instrumental sa nedávno pokúsila záležitosť vyriešiť sama. Pri rozoberaní a analýze Samsungu Galaxy Note 7 a jeho batérie tím odborníkov zistil, že počas normálnej činnosti dochádza na konštrukcii Note 7 k rozpínaniu. To môže pôsobiť vnútorný tlak na batériu – a v dôsledku toho dôjde k zmene vnútorného usporiadania a k vzájomnému priblíženiu jednotlivých vrstiev. Medzi nimi môže potom dochádzať k prechodu energie a následnému zvýšeniu teploty. S jej nárastom sa tak zvyšuje aj pravdepodobnosť „výbuchu“.  To, že Samsung sa rozhodol do stiesneného tela vložiť batériu s kapacitou až 3500 mAh, celému problému určite nepomohol.

„Testovanie batérie zaberie veľa času (pre niektoré testy sa vyžaduje až jeden rok), pričom otestovaných musia byť tisíce batérií, “ hovorí CEO spoločnosti Anna-Katrina Shedletsky. „Je možné, že Samsung pri výrobe batérie niekoľkokrát menil výrobný proces a že najnovšie verzie batérií neboli otestované tak dôkladne ako prvé kusy.“

Instrumental tiež hovorí, že ak by Samsung ponechal Note 7 na trhu, časom by pravdepodobne aj tak došlo k degradácii batérií a ich poškodeniu. To však tvrdí Instrumental. K akým záverom došla spoločnosť Samsung, to sa dozvieme snáď onedlho, do sľubovanej polovice januára.

Zdroj: androidcentral.com

 • Peter g

  Instrumental je len banda amaterov ktory ani neboly schopny zistit aky druh akumulatora je v Note 7 , vo svojej uzasnej sprave cely cas opisuju chovanie a vyrobny proces Li-pol akumulatora a v Note 7 je Li-on akumulator. Vobec nespomenu to ze uplne rovnako je ulozena bateria v S7 edge a to je este vetsia a v mensom tele a tam zazracne nieje ziaden problem.

  • Andrej

   ale v edge ta netlači s pen a maš tam više priestoru na bateriu

   • Peter g

    S s-pen to nema nič spoločne. Lôžko pre bateriu v S7 edge a Note 7 ma tie iste tolerancie to znamena že okraje baterie su rovnako vzdialene od stien lôžka. Takže keby to bolo tak ako v sprave uvadzaju uplne rovnake problemy by boli aj s S7 edge. Tak isto akosi zabudli spomenut že Eu verzia Note 7 ktora použiva čipset Exynos nezačala horiet ani jedna jedina. Všetky incidenty sa stali Snapdragon verziam.

 • maťo

  Nechcem nič hovoriť ale mne to príde tak, že hlupáci amíci to robili naschval.. To isté ako to bolo s ohybaným iphonov.. takže kúpim si note 7 a zistím že niekomu zhorel tak budem hlúpy a budem pokúšať nahrejem batériu a zrazu buuum a odfotím a pošlem ďalej.. mal som ho nech mi nikto nehovorí, že to nebolo naschval robené..

+