MojAndroid

Samsung má v posledných dňoch plné ruky práce so zvolávaním chybných kusov Samsungu Galaxy Note 7, ktorý sa v niektorých krajinách ešte ani nezačal poriadne predávať. K 1. septembru bolo na centrá podpory juhokórejskej spoločnosti nahlásených už 35 prípadov, kedy došlo k výbuchu alebo roztaveniu batérie. Odvtedy pribudli ďalšie incidenty, ten najnovší má pochádzať z Floridy, kde mužovi v jeho aute Note 7 na nabíjačke spôsobil na vozidle totálnu škodu. Podobných prípadov je však viac a v niektorých leteckých spoločnostiach dokonca Note 7 zakázali na palube ich lietadiel nabíjať. Toto všetko sa pritom deje kvôli banálnej chybe vo výrobe.

Náš tip
Výmena všetkých Galaxy Note 7 bude stáť Samsung približne $1 miliardu

exploded-note-7

Výbuchy batérie a požiare spôsobuje jedna zo základných súčastí batérie – tzv. separátor. Jeho hlavnou funkciou je oddelenie katódy a anódy tak, aby sa zamedzilo ich spojeniu a následnému skratu. A práve ten zrejme nastáva aj pri chybných kusoch Note sedmičky, ktorá sa v dôsledku toho prehreje a dôjde k jej roztaveniu a v horšom prípade aj výbuchu. Za takúto chybu môže zrejme zle nastavený výrobný proces. O to horšie je to najmä z toho pohľadu, že chybné batérie si zrejme vyrobil sám Samsung, a to v rámci divízie SDI, ktorá sa stará práve o výrobu batérií. Tieto správy však spoločnosť oficiálne nepotvrdila.

570px-battery_with_polymer_separator-svg_

Samsung už pred niekoľkými dňami vydal oficiálne stanovisko a Note 7 začína zadarmo vymieňať všetkým majiteľom, ktorí o to požiadajú. Urobiť tak môžete aj na Slovensku. O tom, kde, kedy a ako, sa dozviete v článku, v ktorom sa venujeme práve tejto problematike.

Zdroj: phandroid

 

9.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+