MojAndroid

Analytici Bloomberg-u odhadujú, že prípad nebezpečnej batérie v Note 7 vyjde juhokórejskú spoločnosť Samsung naozaj draho. Výmena všetkých 2,5 milióna kusov Galaxy Note 7, ktoré Samsung predal od začiatku predaja pred dvomi týždňami, bude spoločnosť stáť približne 1 miliardu dolárov. Až 1 z 24 zariadení má totižto potenciálne nebezpečnú batériu, ktorá pri nabíjaní môže vybuchnúť.

note-7-vybuch

Náš tip
Samsung Slovensko vydal oficiálne vyjadrenie k situácii ohľadom Note 7

Hoci $1 miliarda predstavuje iba 5% z plánovaného príjmu spoločnosti za rok 2016, na svedomí ju bude mať Samsung SDI, ktorý stojí za výrobou 70% batérií pre Note 7. Väčším problémom ako strata financií, je pre Samsung časová výhoda, ktorú mal pri spustení predaja Note 7 pred spoločnosťou Apple, ktorá má nový iPhone 7 predstaviť v najbližších dňoch. Po tomto škandále sa môže stať, že fanúšikovia najväčšieho výrobcu Android zariadení predsa len zvážia prechod na konkurenčnú platformu. Všetko závisí od toho, čo ponúkne nový iPhone.

samsung-logo

Náš tip
Samsung pozastavil predaj Note 7. Dôvodom môžu byť explózie pri nabíjaní (+oficiálne stanovisko)

Už teraz ale vieme, že problém s batériami v Note 7 bude pre Samsung najväčšou predajnou “katastrofou” za posledné roky. Vedenie si ale myslí, že z dlhodobejšieho hľadiska to firmu neovplyvní, a to aj vďaka rýchlej reakcii a zvolaniu tzv. recall-u nebezpečných Note 7-čiek. Uvidíme, ako sa to prejaví na koncoročných finančných výsledkoch. Čo na celú túto situáciu hovoríte vy? Kúpia si podľa vás ľudia namiesto Note 7 radšej nový iPhone?

Zdroj: Bloomberg

5.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+