MojAndroid

Spoločnosť Samsung rieši naozaj vážny problém. Len nedávno predstavený Samsung Galaxy Note 7 prestala dočasne predávať v Kórei, a to z dôvodu “ďalších testov pre overenie kvality”. Každý ale vie, že dôvodom je niečo iné. Do dnešného dňa už explodovalo niekoľko Note 7-čiek popri tom, ako sa nabíjali a spoločnosť sa obáva, že pôjde o hardvérovú chybu, ktorá sa len tak nebude dať opraviť aktualizáciou.

note-7-vybuch

Náš tip
Samsung Slovensko vydal oficiálne vyjadrenie k situácii ohľadom Note 7

Aj napriek tomu, že o Samsung Galaxy Note 7 bol už v čase predobjednávok obrovský záujem, spoločnosť zrejme bude musieť prehodnotiť jeho distribúciu. Doteraz je známych približne 5 incidentov Note 7-čky, ktorá začala horieť počas nabíjania, no príčina požiaru je neznáma a ťažko odhadnuteľná. Podobné veci sa stávajú z-času-na-čas každému výrobcovi a je otázne, či to nemohla spôsobiť samotná nabíjačka, použitie neoriginálneho príslušenstva alebo to, že zariadenie nebolo položené na správnej podložke počas nabíjania.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-15

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7: Myslí vo veľkom | RECENZIA

Samsung musí samozrejme celú situáciu prešetriť a pozastavenie predaja Samsungu Galaxy Note 7 na niektorých trhoch je správnym krokom. Je možné, že majitelia Note 7 budú musieť svoje zariadenia vrátiť a dostanú nové modely s odstránenou hardvérovou chybou, no to je už na samotnom Samsungu. Ten už čoskoro zrejme vydá oficiálne vyhlásenie k tejto veci.

Aktualizácia, 2.9.2016

Samsung vydal oficiálne vyjadrenie k celej situácii v znení, ktoré sme očakávali. Spoločnosť bude postupne volať majiteľov Note 7, aby svoje zariadenie odovzdali a dostanú novú, aktualizovanú verziu. Tu je oficiálne vyjadrenie:

V odpovedi na otázky týkajúce sa Samsungu Galaxy Note 7 musíme vykonať hĺbkovú inšpekciu celej situácie s našimi partnermi. Výsledky tejto inšpekcie zverejníme tak rýchlo, ako to bude možné. Samsung je plne odhodlaný svojim zákazníkom poskytovať výrobky najvyššej kvality.

Hoci sa v oficiálnom vyjadrení priamo nespomína, aké kroky chce Samsung podniknúť, médiám prezradil, že bude postupne zvolávať Note 7 z obehu a bude ich nahrádzať aktualizovanými verziami. Predaj Note 7 bol dočasne pozastavený na domácom trhu spoločnosti a Samsung ho zastavil už aj v Belgicku a Srbsku. Zdá sa, že nie všetky Note 7-čky trpia spomínaným nedostatkom , Samsung však nezverejnil oficiálne číslo, ktoré by spomínalo počet nebezpečných kusov Note 7. Jeden z funkcionárov spoločnosti, ktorý si neprial byť menovaný, potvrdil, že by malo ísť o menej ako 0,1% zariadení, konkrétne 24 zariadení z 1 milióna. Podľa jeho slov sa problém dá vyriešiť jednoduchou výmenou batérie.

Produkty s problémovou batériou predstavujú menej ako 0,1% z celkovej predanej masy Samsungu Galaxy Note 7. Problém sa dá vyriešiť jednoducho – výmenou batérie, no budeme sa snažiť nájsť presvedčivé opatrenia pre všetkých našich zákazníkov.

Samsung má už teraz kvôli distribúcii Note 7 veľký problém. Kvôli batériovému fiasku prišla spoločnosť o 7 miliárd dolárov, čo sa týka jej trhovej hodnoty, a to ešte tento problém iba začala riešiť. Očakáva sa, že by to mohlo mať celkový vplyv na výnosy spoločnosti za tento kvartál a Samsung bude zrejme vyvodzovať ostré dôsledky pri kompetentných dodávateľoch a kontrolóroch kvality.

Zdroj: AndroidAuthority, Reuters, SamMobile

2.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+