MojAndroid

Aj keď Samsung verejnosti poskytol niekoľko vysvetlení, prečo jeho Note 7 začal vybuchovať a horieť, zdá sa, že nehovorí celú pravdu. Zatiaľ čo oficiálne zdroje vo Veľkej Británii uvádzajú, že za vybuchujúcou batériou sú nevhodne umiestnené nabíjacie plochy, tak iné zas vinu zvaľujú na chybný výrobný proces, pri ktorom došlo k nesprávnemu osadeniu izolačných vrstiev batérie. Kde je pravda, sa rozhodla odhaliť nezávislá spoločnosť Instrumental.

Náš tip
Samsung napísal otvorený list zákazníkom. Týka sa Galaxy Note 7

Pri rozoberaní a analýze Samsungu Galaxy Note 7 a jeho batérie, výskumný tím zistil, že pri normálnej činnosti dochádza na konštrukcii Note sedmičky k rozpínaniu. To môže pôsobiť vnútorný tlak na batériu, v ktorého dôsledku dochádza k zmene vnútorného usporiadania a k vzájomnému priblíženiu jednotlivých vrstiev. Medzi nimi môže následne dochádzať k prechodu energie a následnému zvyšovaniu teploty. S jej nárastom sa zvyšuje aj pravdepodobnosť “výbuchu”.  Fakt, že Samsung sa rozhodol do stiesneného tela vložiť batériu s kapacitou až 3500 mAh, celému problému určite nepomohol.

Testovanie batérie zaberie veľa času (pre niektoré testy sa vyžaduje až jeden rok), pričom otestovaných musia byť tisíce batérií, ” hovorí CEO spoločnosti Anna-Katrina Shedletsky. “Je možné, že Samsung pri výrobe batérie niekoľkokrát menil výrobný proces a že najnovšie verzie batérií neboli otestované tak dôkladne ako prvé kusy“. Instrumental tiež tvrdí, že ak by Samsung Note 7 na trhu ponechal, časom by zrejme aj tak došlo k degradácii batérií a ich poškodeniu.

Dôvodom takéhoto zlyhania bolo teda zrejme rozhodnutie juhokórejskej spoločnosti, použiť v Note 7 čo najviac technológií pri zachovaní inovatívnej konštrukcie  a kompaktných rozmerov. A práve to zrejme vyústilo k afére, ktorá v histórií mobilného priemyslu nemá obdoby. Samsung musel stiahnuť niekoľko miliónov kusov Note 7 z obehu a samozrejme aj z predaja, čo vyústilo do miliardových strát. Náklady na stiahnutie všetkých predaných kusov z obehu mala spoločnosť vyjsť na sumu 5,3 mld. dolárov. Jedná sa však zatiaľ iba o číslo pre kusy, ktoré sa predali do oficiálneho zákazu výroby a predaja. Inak sa odhaduje, že celkový predaj modelu by dosiahol až 19 miliónov kusov, čo sú príjmy na úrovni približne 17 mld. USD.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 7: Rozprávkový začiatok nasledovaný strmým pádom | TÉMA

Zdroj: pocketnow

 

5.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+