MojAndroid

Samsung definitívne ukončil výrobu modelu Note 7 a žiada všetkých jeho majiteľov, aby zariadenie vrátili v ohňuvzdornom balení. Celá kauza je tak na konci a Samsung na nej poriadne prerobí. Tým, že ukončil výrobu modelu, ktorý mal byť rozdielovým medzi ním a spoločnosťou Apple, sa ale nič ešte nekončí. Používatelia aj odborná verejnosť sa pýtajú, kde sa stala chyba, keď Samsung vymenil aj vadné batérie, no napriek tomu zariadenia naďalej vybuchujú. A odpoveď? Nik to nevie.

Keď sa Samsungu na túto kauzu pýtal New York Times, dostal odpoveď, že aj napriek zapojeniu “stoviek zamestnancov” nebol Samsung schopný prísť na to, čo je problémom modelu Note 7. Celej situácii nepomohlo ani dnes zverejnené video z Honolulu, ktoré zachytáva ženu s horiacim Note 7, ktorá v zápätí, ako pustila horiace zariadenie, odpadla, s najväčšou pravdepodobnosťou kvôli výparom z horiaceho smartfónu, ktoré vdýchla. Odborník na batérie Park Chul-wan z Centra pre vývoj batérií na Korea Electronics Technology Institute tvrdí, že po preskúmaní všetkých dostupných dokumentov a dôkazov, citujeme: “Nemyslím si, že s batériami bolo niečo zlé, alebo že by boli hlavným problémom výbuchov Note-u 7.” 

Náš tip
Samsung s Galaxy Note 7 definitívne končí! Majiteľom ho odporúča vypnúť! (doplnené)

Samsung každopádne zastavil výrobu modelu Note 7 a žiada všetkých jeho majiteľov, aby zariadenie čo najskôr vrátili výmenou za iný model z portfólia Samsungu, prípadne za plnú sumu, za ktorú ho kúpili. Celý príbeh budeme sledovať aj naďalej a budeme vás informovať o novinkách z tejto kauzy.

Via Engadget

13.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+