MojAndroid

Spoločnosť Samsung zažíva veľmi zlé obdobie. Stále ale nie je isté, aké následky bude mať fiasko so smartfónom Note 7. Prvé odhady naznačovali, že spoločnosť utŕži straty na úrovni 1 – 5 miliárd dolárov. Toto číslo je ale teraz, pochopiteľne, vyššie, keďže Samsung Galaxy Note 7 sa už zrejme nikdy nebude predávať.

Náš tip
Balenie pre vrátenie Note 7 je vybavené ohňuvzdorným obalom aj rukavicami | VIDEO

Analytici odhadli, že Note 7 mal v priebehu svojej životnosti dosiahnuť predaje na úrovni približne 19 miliónov kusov. To by sa prenieslo do ziskov 17 miliárd dolárov, ktoré teraz spoločnosť z týchto predajov nezíska. Samozrejme, to sú iba nedosiahnuté zisky, no spoločnosť má s posledným Note smartfónom oveľa viac problémov a starostí. Okrem týchto stratených ziskov musel výrobca najskôr zaplatiť za pôvodnú výmenu a teraz sa ešte musí pripraviť na ďalšie potenciálne súdy a sťažnosti bývalých majiteľov Note 7.

Samsung Galaxy Note 7 recenzia-9

Treba ale podotknúť, že Samsung je jedným možno iba z dvoch výrobcov smartfónov na trhu, ktorého takéto straty pravdepodobne nepoložia na lopatky. Spoločnosť mala na konci júna trhovú hodnotu na úrovni 235 miliárd USD a k dispozícii mala 69 miliárd dolárov v hotovosti a ekvivalentných prostriedkoch. Samozrejme, všetky straty spoločnosti sa neprejavia okamžite a nemusia byť iba peňažné. Dôležité je aj renomé značky, ktoré teraz jednoznačne utrpelo. Je preto možné, že ďalšieho nástupcu Note 7 sa nedočkáme a Samsung príde s úplne novou líniou smartfónov, ktorá nebude poškvrnená týmto incidentom.

Zdroj: Reuters via GSM Arena

12.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+