MojAndroid

Samsung Galaxy Note 7 vybuchuje aj po tom, čo si ho zákazníci dali vymeniť u svojich operátorov a v obchodoch. Z USA boli nahlásené už štyri ďalšie prípady, ktorých počet neustále narastá. Najnovší prípad sa stal mužovi vo Virgínii, ktorý si pôvodný Note 7 dal vymeniť za “bezpečný”. Ten ostal veľmi nemilo prekvapený po tom, čo ho ráno zobudil silný zápach, ktorý vychádzal z horiaceho zariadenia. To nebolo ani na nabíjačke a bolo položené len stole. Len niekoľko dní predtým boli pritom hlásené podobné prípady z Kentucky a z Louisville, kde sa Galaxy Note 7 samovoľne vznietil na palube lietadla Southwest Airlines. Aj napriek snahám spoločnosti sa zdá, že “zvolávačka” chybných kusov sa minula svojmu efektu a Samsung má teraz na krku ďalší problém.

Náš tip
Výmena všetkých Galaxy Note 7 bude stáť Samsung približne $1 miliardu

Zatiaľ nie je jasné, čo spôsobuje explózie, resp. roztavenie zariadení, pravdepodobne bude ale na vine opäť batéria. Otázne je, ako je možné, že chybné kusy sa dostávajú aj do nových kusov Galaxy Note sedmičiek. Bez ohľadu na príčinu však Samsung údajne dočasne zastavuje výrobu do tej doby, kým situáciu poriadne neprešetrí. Spoločnosť však tieto správy oficiálne nepotvrdila a čakáme na jej oficiálne stanovisko. Medzitým, predaj Samsungu Galaxy Note 7 zastavili najväčší mobilní operátori v USA, vrátane T-Mobile a AT&T, ktorí svojim zákazníkom ponúkajú bezpodmienečnú výmenu za iné zariadenia. Viaceré zahraničné médiá momentálne už kúpu nového Note 7 neodporúčajú.

Juhokórejský výrobca bude musieť vysvetľovať, čo sa vlastne deje a najmä prečo Note 7 vybuchuje aj po výmene za “bezpečné” kusy. Je nespochybniteľné, že pošramotená reputácia spoločnosti teraz utrpí ešte viac, a to aj napriek férovému prístupu, ktorý zvolila pri prvej výmene zariadení. Otázne teraz je, ako sa celá situácia dotkne zákazníkov na Slovensku, ktorí Samsung Galaxy Note 7 vlastnia a dali si ho vymeniť za nové kusy. Týkajú sa problémové kusy len niektorej várky alebo ide o problém celej série? Na  túto a ďalšie otázky bude musieť odpovedať už Samsung. My sme kontaktovali slovenské zastúpenie značky, aby sa k aktuálnej situácii vyjadrilo. Akonáhle dostaneme oficiálne stanovisko, tak ho doplníme do tohto článku.

Aktualizované 10. októbra o 11:15

Spoločnosť Samsung oficiálne potvrdila, že upravuje plán výroby smartfónu Note 7, aby si bola spoločnosť istá úrovňou kvalitou a bezpečnosťou. Krátke prehlásenie spoločnosti nehovorí nič viac, no je zrejmé, že tieto kroky budú musieť byť skutočne razantné.

10.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+