MojAndroid

Samsung po včerajších správach o pozastavení výroby prináša ďalšie zlé správy. Samsung Galaxy Note 7 sa celosvetovo prestane predávať a vymieňať za nové kusy, a to až do vyšetrenia incidentov z USA.  Do úvahy pripadá aj taká možnosť, že juhokórejský výrobca úplne zastaví predaj a Note 7 doslová pochová pod zem. Po posledných udalostiach, ktoré aféru vybuchujúcich Note sedmičiek ešte viac vyostrili, to možno bude aj to najlepšie, čo by mohol urobiť.

Náš tip
Galaxy Note 7 vybuchuje aj po výmene. Samsung pozastavil výrobu + oficiálne prehlásenie

Samsung v týchto chvíľach úzko spolupracuje s relevantnými úradmi na čo najrýchlejšom a dôkladnom prešetrení situácie, ktorá sa vyhrotila v USA. “Pre Samsung je zastavenie predaja a výmenného programu to správne rozhodnutie,” hodnotí americký úrad pre bezpečnosť spotrebiteľa (Consumer Product Safety Commission). Samsung teraz začne zvolávať všetky staré aj vymenené zariadenia Note 7, ktoré bude možné vymeniť za iný model z portfólia alebo žiadať vrátenie peňazí v plnej výške nákupnej ceny. Či obnovy predaj je otázne.

Slovenské zastúpenie spoločnosti zatiaľ nevydalo žiadne oficiálne pokyny o tom, ako majú zákazníci značky, ktorí si zakúpili Note 7, postupovať. Očakávame ale, že pre nich bude platiť to isté, čo pre zvyšok sveta. Note 7 budú musieť pre vlastné bezpečie vrátiť. Než sa tak ale stane, tak Samsung odporúča, aby ste ho vypli!

Majitelia originálneho aj vymeneného Galaxy Note 7 by mali zariadenie vypnúť a využiť niektorú z možností náhrady, vrátane vrátenia peňazí,” píše Samsung na svojich oficiálnych stránkach.

Doplnili sme oficiálne stanovisko spoločnosti Samsung na Slovensku:

„Spolupracujeme s príslušnými úradmi, aby sme dôkladne preskúmali incidenty telefónov Galaxy Note7 zaznamenané v uplynulých týždňoch. Vzhľadom na to, že bezpečnosť našich zákazníkov je pre nás najvyššou prioritou, požiada Samsung všetkých dopravcov a maloobchodných partnerov po celom svete, aby pozastavili predaje a výmeny Galaxy Note7 po dobu prebiehajúceho vyšetrovania.

Intenzívne spolupracujeme s príslušnými orgánmi, aby sme podnikli všetky nevyhnutné kroky k vyriešeniu situácie. Zákazníci, ktorí majú ako pôvodný Galaxy Note7, tak nový model Galaxy Note7, by svoj telefón mali vypnúť, prestať používať a kontaktovať infolinku spoločnosti Samsung na čísle 0800 726 786.“

Doplnené 14:14: Samsung definitívne končí s výrobou Galaxy Note 7!

V záujme bezpečnosti našich zákazníkov sme zastavili predaj a výmenu telefónov Galaxy Note7 a zároveň sme sa rozhodli definitívne ukončiť ich výrobu.

11.10.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+