MojAndroid

Síce boli posledné modely inteligentných hodiniek od Samsugu predstavené v auguste minulého roka, už teraz sa objavujú prvé informácie o nástupcovi. Samsung Galaxy Watch 5 by okrem merania teploty pokožky mali priniesť aj väčšiu batériu.

Práve výdrž batérie je jedným z hlavných nedostatkov inak skvelých hodiniek. Stále platí, že čím viac sú hodinky smart, tým slabšiu výdrž ponúkajú. Inteligentné funkcie si jednoducho svoju daň v podobe vyššej spotreby batérie vyberú.

Podľa informácií portálu Sammobile by mali nové modely priniesť väčšie batérie. Teda minimálne menšia, 40 mm verzia. Informácie o kapacite batérie sa objavili online po tom, ako Samsung podal prvé žiadosti pre regulátorov.

Zdroj: Sammobile.com

Model SM-R900, čo je označenie pre menšiu verziu hodiniek Samsung Galaxy Watch 5, bude mať v porovnaní s Galaxy Watch 4 väčšiu batériu. Z 247 mAh sa jej kapacita zvýši na 276 mAh. Nie je to síce nijaké extrémne číslo, ale poteší. Je to zlepšenie približne o 12 percent. A počíta sa každá hodina používania navyše.

Vzhľadom na zväčšenie batérie v najmenšom modeli môžeme očakávať, že sa tak udeje naprieč celým portfóliom noviniek, ktoré by malo byť predstavení približne v auguste.

Hodinky Samsung Galaxy Watch 5 dostanú funkciu merania teploty

14.3.2022

Aktuálny model, Samsung Galaxy Watch 4, bol predstavený v auguste minulého roka. Nová generácia smart hodiniek priniesla zmenu v operačnom systéme. Obľúbený Tizen nahradil Wear OS. Hodinky konečne prišli aj s možnosťou bezkontaktného platenia.

Samsung Galaxy Watch 5 s teplomerom

Nástupca týchto úspešných hodiniek, Samsung Galaxy Watch 5, opäť prinesie vylepšené funkcie a viacero noviniek. Tou najvýznamnejšou bude teplomer. To znamená, že tento model vám bude schopný odmerať teplotu pokožky. Informáciu priniesol portál Android Authority.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Ide prakticky o prvé informácie o pripravovanom modeli, ktorý by mal byť opäť predstavený v auguste. Nová funkcia merania teploty by mala okrem iného pomôcť odhaliť prvotné príznaky nakazenia COVID-19, ktorého sa svet ešte stále nezbavil. Schopnosť odmerať teplotu by mohla byť využitá aj na sledovanie iných chorôb, prípadne ovulačného cyklu. Možností praktického využitia sa ale určite nájde oveľa viac.

Mohlo by vás zaujímať:

👉 YouTube Vanced končí. Aplikácia ponúkala prehrávanie videí bez reklám
👉 Samsung prináša aktualizáciu pre smartfóny z roku 2018
👉 Vyhrajte smartfón v hodnote 1000 eur, hlasovanie končí o týždeň | Smart Banka 2022

Najnovšie úniky hovoria, že Samsung vyvíja, respektíve už vyvinul technológiu, ktorá dokáže teplotu odmerať presne bez toho, aby bolo meranie ovplyvnené vonkajšími faktormi, ako napríklad cvičenie či priame slnečné lúče.

Objavujú sa aj prvé informácie o tom, že výrobca by mohol funkciu merania teploty implementovať aj do ďalšej generácie slúchadiel Galaxy Buds.

Náš tip
Hodinky Samsung Galaxy Watch 4 dostávajú veľkú aktualizáciu

17.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+