MojAndroid

Spoločnosť Samsung je posledné dva roky jedným z najpoctivejších výrobcov z hľadiska softvérovej podpory. Potvrdzuje to aj najnovšia aktualizácia pre vlajkové smartfóny série Samsung Galaxy S9 z roku 2018.

Samsung poskytuje štvorročnú záruku bezpečnostných aktualizácií pre vlajkové smartfóny

Smartfóny Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ prišli na trh so systémom Android 8.0 Oreo. Posledná systémová aktualizácia v roku 2020 im priniesla systém Android 10 a nadstavbu One UI 2.0. Nová aktualizácia im síce neprináša novú verziu systému, ale zlepšuje ich zabezpečenie.

Samsung Galaxy S9+ | Zdroj: Matúš Kapusta

Aktualizácia s číselným označením G96xFXXUHFVB4 im totiž obsahuje marcovú bezpečnostnú záplatu. Tú tento týždeň obdržal napríklad aj smartfón Samsung Galaxy A52. Záplata opravuje cez 50 chýb a zraniteľnosti v systéme Android. Aktualizácia je momentálne dostupná v Nemecku a odtiaľ by sa mala rozšíriť aj do ďalších európskych krajín.

Samsung Galaxy A52
Marcovú bezpečnostnú záplatu dostal tento týždeň aj Samsung Galaxy A52 | Zdroj: Jakub Marcin

Systém by vám dostupnosť aktualizácie mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete aj manuálne v sekcii Nastavenia -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Nemali by ste prehliadnuť:

Google v Rusku zablokoval platený obsah v Google Play aj YouTube

Zakladateľ Signalu opäť kritizuje Telegram. Obáva sa, že Rusko cez platformu získa prístup k údajom Ukrajincov

Rusi a Bielorusi si produkty od ESETu už nekúpia. Firma zastavila predaj

Ako je na tom konkurencia?

Činí sa aj konkurencia. Sedem rokov starý Fairphone 2 tento týždeň dostal aktualizáciu na Android 10. Spoločnosť Xiaomi zase priniesla systém Android 12 a nadstavbu MIUI 13 smartfónu POCO X3 Pro. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei nedávno aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Google rozširuje možnosti zdieľania súborov s blízkymi zariadeniami
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+