MojAndroid

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 4 by mali už tento týždeň dostať aktualizáciu s množstvom nových vylepšení. Čo všetko im prinesie, prezradil portál SamMobile.

samsung galaxy watch4
Samsung Galaxy Watch 4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Nové funkcie chcú používateľov motivovať k fitness aktivitám

Už 10. februára by mal Samsung vydať túto aktualizáciu pre obidve verzie poslednej generácie svojich smart hodiniek – Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic. S novou aktualizáciou by chcel juhokórejský výrobca hlavne motivovať používateľov v oblasti fitness. Používatelia si po aktualizácii najprv nastavia cieľový fyzický stav, ktorý chcú dosiahnuť (hmotnosť, telesný tuk alebo kostrové svalstvo).

Nastavenie cieľovej fyzičky | SamMobile.com

Smart hodinky im potom budú ponúkať každodenné pripomienky a tipy na dosiahnutie týchto cieľov. Cyklisti a bežci môžu absolvovať intervalový tréning. Môžu si nastaviť svoj cieľ, ideálny interval medzi tréningami a dokonca aj čas na zotavenie. Hodinky budú tiež merať a zobrazovať percento VO2 Max (maximálny objem kyslíka, ktorý je človek schopný využiť) v reálnom čase, aby sa používatelia pri tréningu nepresilili.

Nové zdravotné funkcie | SamMobile.com

Smart hodinky budú tiež hlásiť stratu vlhkosti a ponúknu informácie o tom, koľko vody treba vypiť, aby sa vlhkosť obnovila. Srdcovú frekvenciu používateľa by mali merať až dve minúty po tréningu, takže používatelia môžu vedieť, kedy môžu pokračovať v tréningu.

Nové funkcie zlepšia kvalitu vášho spánku

Nová funkcia Sleep Coaching pomôže používateľom dosiahnuť lepší spánok prostredníctvom odporúčaného času spánku, údajov o kvalite spánku a kompletného skóre spánku. Po mesačnom sledovaní hodinky priradia každému používateľovi zviera so symbolom spánku, ktoré najlepšie vyjadruje, ako spí. Pokojnejší spánok zabezpečí ovládanie pripojených smart televízorov a svetiel cez funkciu SmartThings.

Nová funkcia Sleep Coaching | SamMobile.com

Galaxy Watch 4 získajú aj vylepšenú podporu pre ľavú ruku, takže ich používatelia môžu bez problémov nosiť na akomkoľvek zápästí. Počas procesu počiatočného nastavenia Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic automaticky nainštalujú aplikácie podľa toho, ktoré aplikácie sú nainštalované vo vašom smartfóne. Pribudnú aj nové ciferníky a k tým existujúcim pribudne možnosť ich prispôsobenia.

Nové ciferníky | Zdroj: SamMobile.com

Samsung chce tiež dodať na trh viac remienkov, aby zodpovedali novým ciferníkom po aktualizácii. Športové remienky budú k dispozícii v bordovej, krémovej, šedej a fialovej farbe. Látkové remienky budú dostupné v čiernej, modrej, šedej a červenej verzii. Kovový remienok bude dostupný v tmavošedej a olivovej farbe.

Nové remienky | Zdroj: SamMobile.com
Náš tip
Blesková správa: Alza varuje pred nebezpečným podvodom, televízor za 2 eurá u nich nekúpite
8.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+