MojAndroid

Spoločnosť Samsung oficiálne predstavila nový inteligentný prívesok Galaxy SmartTag+. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi umožňuje presnejšiu lokalizáciu, a to vďaka technológii Bluetooth Low Energy (BLE) a ultra-wideband (UWB). O novinke informoval výrobca prostredníctvom tlačovej správy.

Samsung Galaxy SmartTag+
Foto: Samsung

„Technológia UWB predstavuje naozaj veľkú zmenu, hľadanie ľubovoľných predmetov je vďaka nej podstatne presnejšie a spoľahlivejšie,“ povedal KJ Kim, viceprezident a riaditeľ výskumu a vývoja mobilných zariadení v mobilnej divízii Samsung Electronics. „Práve preto ju stále častejšie používame v rámci celého ekosystému Galaxy a hľadáme nové a nové spôsoby, ako s jej pomocou ľuďom vylepšiť a uľahčiť každodenný život.“

Rozšírená realita pomôže s vyhľadaním prívesku

Vďaka spomínaným technológiám je možné stratený predmet vyhľadať aj s pomocou rozšírenej reality. Budete na to samozrejme potrebovať aj Galaxy smartfón s technológiou UWB, napríklad najnovšie Galaxy S21, S20, Note20 Ultra či Galaxy Z Fold2.

Samsung Galaxy SmartTag+
Foto: Samsung

Na hľadanie slúži funkcia AR Finder, ktorá používateľa navedie k nájdenej veci na displeji smartfónu. Zobrazí sa tiež vzdialenosť od predmetu a šípka v smere, kde má hľadať. Po priblížení k predmetu začne prívesok zvoniť, takže vec je možné nájsť aj ak napríklad zapadla pod gauč.

Galaxy SmartTag+ je možné lokalizovať kdekoľvek

Lokalizovanie prívesku je možné aj v prípade, že nemáte priamy Bluetooth dosah. Stratený predmet môžete lokalizovať aj v prípade, že sa nachádza ďaleko od vás. Slúži na to technológia Bluetooth LE a funguje to veľmi jednoducho.

Samsung Galaxy SmartTag+
Foto: Samsung

Prívesok sa vďaka tejto technológii dokáže pripojiť k ľubovoľnému zariadeniu z ekosystému Galaxy, takže s hľadaním pomáhajú používatelia týchto zariadení. Všetky tieto dáta sú šifrované a chránené, o polohe prívesku sa tak dozviete len vy.

Doplnkové funkcie

Galaxy SmartTag+ nemusí slúžiť len na lokalizáciu stratených predmetov, má aj iné funkcie. Môžete ho integrovať do svojej domácnosti SmartThings a v tomto prípade môžete stlačením tlačidla napríklad vypnúť svetlo, prípadne iné úlohy, ktoré si nastavíte v aplikácii SmartThings.

Prívesok Galaxy SmartTag+ bude na Slovensku dostupný od 30. apríla 2021 v modrej a čiernej farbe. Odporúčaná maloobchodná cena bola stanovená na 39,90 €.

Náš tip
Facebook vysvetľuje, ako došlo k úniku dát, no za skutok sa neospravedlnil
9.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+